Obrazek

Bottle holder -- uchwyt na napoje XXL :))

Przykłady gotowych usprawnień
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Bottle holder -- uchwyt na napoje XXL :))

#1 Post autor: adi.degora » 14 maja 2013, 14:06

Jako że nie jestem hipsterem i nie mam w zwyczaju pijać tylko i wyłącznie napojów kubkowanych z logo popularnych aktualnie sieci handlowych ;) postanowiłem że zrezam sobie do multi uchwyt na butelki z napojami w wersji XXL - przynajmniej wiadomo gdzie tych napojów szukać i nie latają po całym samochodzie. Pomysł jest prosty jak drut: całość opiera się (tylko proszę się nie śmiać) na dwóch "osłonkach do doniczek" z plastiku. Są one zaciśnięte ze sobą za pomocą wygiętej listwy aluminiowej i dodatkowo uszczelnione sporymi ilościami silikonu. Później owinąłem je materiałem, spiąłem z tyłu zszywkami tapicerskimi i potraktowałem żywicą. Na to dwie warstwy szpachli, klej i materiał obiciowy z Norauto w dwóch, aktualnie walających się po rupieciarni kolorach. W tylnej części listwy, pomiędzy osłonkami wywierciłem dziurę na śrubę przy kawale plastiku na środku podłogi z przodu i voila!
ObrazekObrazekObrazek
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Bottle holder -- uchwyt na napoje XXL :))

#2 Post autor: wojtus » 14 maja 2013, 15:51

Pomysł fajny chociaż wygląda na czasochłonny trochę. Poza tym sprawdzi się w mniej załadowanych muckach. U mnie zawsze któreś z dzieciaków siada na środkowy fotel i raczej te butelki byłyby kopane. Mimo wszystko pomysł wart wykorzystania prze niektórych.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Bottle holder -- uchwyt na napoje XXL :))

#3 Post autor: adi.degora » 14 maja 2013, 17:00

wojtus pisze:Pomysł fajny chociaż wygląda na czasochłonny trochę.
No troszkę czasu faktycznie zeszło, ale katastrofy nie było ;) Powiedziałbym ile dni mi to zajęło ale z uwagi na to że b.dużo pracuję nie byłoby to miarodajne. Co do zatłoczenia to fakt, ja mam środkowy fotel położony na stałe, więc problemu nie mam 8-)
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: Bottle holder -- uchwyt na napoje XXL :))

#4 Post autor: malymaly » 25 maja 2013, 19:27

Dobry pomysł. Z przodu brakuje uchwytów. Na konsoli z reguły stawiam komórkę i brak miejsca na napój. Małe butelki trochę ściskam i wkładam do kieszeni w drzwiach. Myślałem też nad jakimś przedłużeniem uchwytów w stoliku tak aby butelka 0,5 l :) się nie wywracała w czasie jazdy. Temat rozwojowy:)
0 x

Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Bottle holder -- uchwyt na napoje XXL :))

#5 Post autor: adi.degora » 27 maja 2013, 18:34

malymaly pisze:Dobry pomysł.
Podziękował 8-)
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Piterson
Posty: 537
Rejestracja: 3 cze 2011, 21:44
Multipla: 1,9 jtd
Lokalizacja: Słubice

Re: Bottle holder -- uchwyt na napoje XXL :))

#6 Post autor: Piterson » 27 maja 2013, 18:47

malymaly pisze:Dobry pomysł. Z przodu brakuje uchwytów. Na konsoli z reguły stawiam komórkę i brak miejsca na napój. Małe butelki trochę ściskam i wkładam do kieszeni w drzwiach. Myślałem też nad jakimś przedłużeniem uchwytów w stoliku tak aby butelka 0,5 l :) się nie wywracała w czasie jazdy. Temat rozwojowy:)

Pomysłowe wozić połówkę z przodu, no i ważne by się nie wywróciła, bo zawartości szkoda :D
0 x

Rakus1
Posty: 547
Rejestracja: 14 mar 2014, 15:29
Multipla: PB/LPG-103KM
x 9
Kontakt:

Re: Bottle holder -- uchwyt na napoje XXL :))

#7 Post autor: Rakus1 » 26 wrz 2014, 19:25

U mnie środkowy fotel jest rzadko używany i przeważnie jest złożony. Jak piję to kawę w kubku termicznym.
Natomiast patent dobry-oryginalny, fajnie to wygląda ;)
0 x

ODPOWIEDZ