Obrazek

"odnawianie" zderzaków

Przykłady gotowych usprawnień
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: "odnawianie" zderzaków

#11 Post autor: wojtus » 3 wrz 2012, 23:17

Piszesz że efekt wystarczał na ok rok, ale po jednorazowym użyciu?to by było super, czy pojemnik tego preparatu starcza na rok?
Widzę że trochę ruszyłem temat zderzaków, a jeszcze jedno pytanie:jak wymienione praparaty mają się do myjni. Czy po zabiegu wyszorowania w myjni trzeba zdarzak od nowa zczerniać( nie wiem czy to poprawna polszczyzna)?
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
krupnik
Posty: 41
Rejestracja: 1 lut 2010, 19:58
Multipla: JTD,105KM,2000
Lokalizacja: LODZ

Re: "odnawianie" zderzaków

#12 Post autor: krupnik » 4 wrz 2012, 19:47

witam ja swoje wypłowiałe zderzaki potraktowałem zwykłą opalarką, znalazłem kiedyś taki filmik na you tube i powiem wam że się sprawdziło,tylko przed zabiegiem trzeba zderzaki odtłuścić i potem z odległości ok2 cm opalać i to się sprawdza bo robiłem też olejem ale bardzo kurz się zbiera a przy tym zabiegu nic się nie dzieje tak zrobiłem wszystkie czarne plastiki dookoła auta i nawet z lakierem nic się nie dzieje,tak że polecam.Pozdrawiam
0 x

Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 46

Re: "odnawianie" zderzaków

#13 Post autor: Marek_B » 4 wrz 2012, 20:27

licyn pisze:Piszesz że efekt wystarczał na ok rok, ale po jednorazowym użyciu?to by było super, czy pojemnik tego preparatu starcza na rok?
Widzę że trochę ruszyłem temat zderzaków, a jeszcze jedno pytanie:jak wymienione praparaty mają się do myjni. Czy po zabiegu wyszorowania w myjni trzeba zdarzak od nowa zczerniać( nie wiem czy to poprawna polszczyzna)?
Po zakupie Multipli moje zderzaki były szare, miejscami jaśniejsze i ciemniejsze. Od początku traktowałem je czernidłem - mniej więcej raz na sezon, wiosną. Efekt jest niezły, zderzaki mają fajny czarny kolor, ale oczywiście to trzeba odnawiać co pewien czas. Myjnia i opady oczywiście zawsze trochę pogarszają efekt (ale to nie jest tak że po umyciu był znowu szary :D ). Tym samym preparatem odświeżałem boczne listwy.
Z każdym kolejnym użyciem efekt coraz bardziej się utrwala.
Polecam czernidło o nazwie "motorynka", inne były gorsze. Ważne żeby przed użyciem odtłuścić zderzak, a jeśli już nałożysz ten preparat , to potem możesz używać różnych nabłyszczaczy , co chcesz, ale przed kolejnym zabiegiem czernienia lepiej znowu trochę odtłuścić.
Dobrze jest rozprowadzać to czernidło szmatką lub gąbką, tak żeby nie było smug.
Czernidło o którym pisze ma konsystencje atramentu, więc dobrze wnika w plastik i nie jest tłuste.
Preparat K2, o którym wspomniałem wcześniej stosuję od niedawna, to jest bardziej pasta , i raczej używam tego do podtrzymania efektu.

Wolę ten sposób , bo w razie jakiegoś otarcia czy drobnych uszkodzeń na zderzaku, można to miejsce delikatnie przeszlifować i poczernić ponownie, a zderzak malowany to już większy kłopot.

Efekt jest taki:

Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2589
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 84

Re: "odnawianie" zderzaków

#14 Post autor: miszczu77 » 4 wrz 2012, 20:30

krupnik pisze:witam ja swoje wypłowiałe zderzaki potraktowałem zwykłą opalarką, znalazłem kiedyś taki filmik na you tube i powiem wam że się sprawdziło,tylko przed zabiegiem trzeba zderzaki odtłuścić i potem z odległości ok2 cm opalać i to się sprawdza bo robiłem też olejem ale bardzo kurz się zbiera a przy tym zabiegu nic się nie dzieje tak zrobiłem wszystkie czarne plastiki dookoła auta i nawet z lakierem nic się nie dzieje,tak że polecam.Pozdrawiam
Jak będę przejeżdżał w pobliżu, to muszę sprawdzić :) .
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: "odnawianie" zderzaków

#15 Post autor: wojtus » 8 wrz 2012, 16:45

Marek_B pisze:
licyn pisze:Piszesz że efekt wystarczał na ok rok, ale po jednorazowym użyciu?to by było super, czy pojemnik tego preparatu starcza na rok?
Widzę że trochę ruszyłem temat zderzaków, a jeszcze jedno pytanie:jak wymienione praparaty mają się do myjni. Czy po zabiegu wyszorowania w myjni trzeba zdarzak od nowa zczerniać( nie wiem czy to poprawna polszczyzna)?
Po zakupie Multipli moje zderzaki były szare, miejscami jaśniejsze i ciemniejsze. Od początku traktowałem je czernidłem - mniej więcej raz na sezon, wiosną. Efekt jest niezły, zderzaki mają fajny czarny kolor, ale oczywiście to trzeba odnawiać co pewien czas. Myjnia i opady oczywiście zawsze trochę pogarszają efekt (ale to nie jest tak że po umyciu był znowu szary :D ). Tym samym preparatem odświeżałem boczne listwy.
Z każdym kolejnym użyciem efekt coraz bardziej się utrwala.
Polecam czernidło o nazwie "motorynka", inne były gorsze. Ważne żeby przed użyciem odtłuścić zderzak, a jeśli już nałożysz ten preparat , to potem możesz używać różnych nabłyszczaczy , co chcesz, ale przed kolejnym zabiegiem czernienia lepiej znowu trochę odtłuścić.
Dobrze jest rozprowadzać to czernidło szmatką lub gąbką, tak żeby nie było smug.
Czernidło o którym pisze ma konsystencje atramentu, więc dobrze wnika w plastik i nie jest tłuste.
Preparat K2, o którym wspomniałem wcześniej stosuję od niedawna, to jest bardziej pasta , i raczej używam tego do podtrzymania efektu.

Wolę ten sposób , bo w razie jakiegoś otarcia czy drobnych uszkodzeń na zderzaku, można to miejsce delikatnie przeszlifować i poczernić ponownie, a zderzak malowany to już większy kłopot.

Efekt jest taki:

Obrazek
Super wygląda. Wogóle ładny kolorek mulci masz, zazdroszcze. A to odcięcie maski od zderzaka to paski chromowe?
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: "odnawianie" zderzaków

#16 Post autor: wojtus » 8 wrz 2012, 17:15

krupnik pisze:witam ja swoje wypłowiałe zderzaki potraktowałem zwykłą opalarką, znalazłem kiedyś taki filmik na you tube i powiem wam że się sprawdziło,tylko przed zabiegiem trzeba zderzaki odtłuścić i potem z odległości ok2 cm opalać i to się sprawdza bo robiłem też olejem ale bardzo kurz się zbiera a przy tym zabiegu nic się nie dzieje tak zrobiłem wszystkie czarne plastiki dookoła auta i nawet z lakierem nic się nie dzieje,tak że polecam.Pozdrawiam
Nie dawała mi spokoju ta opalarka i postanowiłem poszukać filmików na ten temat.
http://www.youtube.com/watch?v=CNeZi7vKCl4" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=fpyl5Bo7zuE" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 46

Re: "odnawianie" zderzaków

#17 Post autor: Marek_B » 9 wrz 2012, 20:44

wojtus pisze: Super wygląda. W ogóle ładny kolorek mulci masz, zazdroszczę. A to odcięcie maski od zderzaka to paski chromowe?
Tak, to paski chromowe, samoprzylepne.
0 x

PAO
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2012, 11:26
Multipla: JTD 105 KM, 2000
Lokalizacja: Elbląg

Re: "odnawianie" zderzaków

#18 Post autor: PAO » 11 wrz 2012, 20:08

Witam!
Mój mechanik pomalował mi większość zewnętrznych elementów plastikowych czarna farbą w sprayu. Efekt? - po umyciu całego auta wyglądało to bajecznie! Przed zabiegiem auto wyglądało dużo "biedniej". Teraz pomalowane lementy - zderzaki, progi, lusterka, boczne listwy, listwa bagażnika i podszybie maja czarny intensywny kolor. Nie wiem jak będzie sie ta farba zachowywać w przyszłości ale po niemal dwóch tygodniach użytkowania, ręcznym myciu i niewielkiej obcierce o krzaki brak jakichklwiek zmian.

Koszt zabiegu to (po znajomości 200 zł). Jak dla mnie to warto!

Aha! Kolorek auta identyczny jak Marka_B!
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: "odnawianie" zderzaków

#19 Post autor: wojtus » 15 wrz 2012, 13:52

Brzózka pisze:Przejedź się teraz w suchy dzień ;) masz pewne, że cały kurz masz przyklejony do plastików, ale fakt efekt jest.
Ja kiedyś zastosowałem olej w sprayu ;) który niby wsiąknął w zderzak, ale po suchej nawierzchni wszystko mi się przykleiło :)

Jeśli chcesz radykalnie rozwiązać problem siwych zderzaków, albo pomaluj, je pod kolor, ale to już grubsza robota, albo w sprzedaży jest bodajże firmy "NOVOL"czarna farba-mat w sprayu o zwiększonej przyczepności, właśnie do lakierowania zderzaków, efekt długotrwały i jak z fabryki.

Nie będę wiele się rozpisywał na temat smarowania olejem. eksperyment nie wypalił, totalna porażka.Nie polecam.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: "odnawianie" zderzaków

#20 Post autor: wojtus » 19 wrz 2012, 18:29

Marek_B szukałem i w końcu dorwałem w jednym z supermarketów"motorynke".Wziałem się zaraz do smarowania i powiem tak: dzisiaj efekt jest oszałamiający, wyschło i jest czarne normalnie bomba. Przy okazji pozwoliłem sobie na splagiatowanie pomysłu z chromowanymi listwami tyle że dodałem jeszcze na tył, od drzwi do tylnej klapy. To odciecie od czarnego to dopiero efekt. Dzieki za porade.

Tak przy okazji, motorynka 5 zł za 200 ml
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

ODPOWIEDZ