Obrazek

Pas na przednią szybę z logo multipla

Przykłady gotowych usprawnień
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Pas na przednią szybę z logo multipla

#1 Post autor: wojtus » 26 sie 2012, 18:26

jak w temacie. Popytałem trochę i goście zrobili mi projekt z wyceną. Można też poprosić o inne kolory.Może ktoś zainteresowany, jutro będę zamawiał a kto chce to dam namiary, narazie wrzucam propozycje jakie mi przysłali. cena 30 zł.
Obrazek
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 46

Re: Pas na przednią szybę z logo multipla

#2 Post autor: Marek_B » 26 sie 2012, 19:35

Jeśli te pasy są nieprzeźroczyste to radzę się zastanowić, pogorszą widoczność, szczególnie przeszkadzać to będzie jak podjedziesz pierwszy na światła, wtedy żeby dojrzeć światła będziesz się musiał nieźle wychylić :D .
Poza tym czy to zgodne z przepisami?
Ja mam pas przeciwsłoneczny z przyciemnionej foli, i te uwagi są sprawdzone, gdyby nie przeźroczystość folii to rzeczywiście w pewnych sytuacjach widoczność by się pogorszyła.
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Pas na przednią szybę z logo multipla

#3 Post autor: wojtus » 26 sie 2012, 19:44

O tym nie pomyślałem.Dzięki za cenne rady.Zmienię zamówienie na same logo które nakleję na pas przeciwsłoneczny z przyciemnionej foli.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 46

Re: Pas na przednią szybę z logo multipla

#4 Post autor: Marek_B » 26 sie 2012, 20:13

Cytat z instrukcji montażu folii o jednego z renomowanych producentów:

Wskazówki montażu według przepisów dopuszczenia produktu w Niemczech:
Całkowita powierzchnia folii na szybie przedniej nie może wynosić więcej niż 0,1m2. Folia ma wymiary 0,19 1,5 m (0,28m2). Przeciętna górna szerokość szyby przedniej samochodów osobowych wynosi ok. 1,10m. Przycinając folię do tej szerokości i do wysokości 0,11 m (11cm) otrzymamy powierzchnię folii ok 0,12m2. Po odcięciu ok 20% powierzchni folii "segmentu półkola" górnego zaokrąglenia szyby otrzymamy dopuszczalną powierzchnię folii ok 0,1m2.
Ponadto obowiązuje przy montażu bez obowiązku homologacji:
Wystarczające pole widzenia dla kierującego pojazdem musi być zapewnione we wszystkich warunkach eksploatacji pojazdu i we wszystkich warunkach atmosferycznych tzn: Folia cieniowana nie może pokrywać więcej niż 25% powierzchni szyby przedniej. Krawędź dolna filii naklejonej na szybie przedniej musi znajdować się powyżej tzw. "punktu oka" kierowcy pojazdu.

Ja zakładałem folie na szyby u specjalisty, mam na to odpowiedni dokument wymagany przy kontroli pojazdu. Pasek na szybę przednią jest o zmiennej szerokości , tak że pośrodku graniczy z fabrycznym "kropkowanym" polem w pobliżu lusterka.
Te fabryczne pole kropkowane koło lusterka nie powinno być zasłonięte.
0 x

ODPOWIEDZ