Obrazek

Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

Przykłady gotowych usprawnień
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#1 Post autor: wojtus » 6 sie 2012, 12:22

czy ktoś to sprawdzał?Jak to działa,czy warto i wogóle wszelkie info na ten temat poproszę. Czy wogóle jest większa moc i mniejsze zużycie, bo jakoś jedno z drugim mi nie pasuje.
http://moto.allegro.pl/chip-tuning-box- ... 74042.html" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#2 Post autor: Darraz » 6 sie 2012, 13:27

Poczytaj tutaj. Nie o tą aukcję w tamtym wątku chodzi, ale wnioski można wysnuć podobne:
http://www.multiplaklub.pl/forum/index. ... pic#p17291" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#3 Post autor: Pepcio » 11 sie 2012, 06:16

licyn pisze:czy ktoś to sprawdzał?Jak to działa,czy warto i wogóle wszelkie info na ten temat poproszę. Czy wogóle jest większa moc i mniejsze zużycie, bo jakoś jedno z drugim mi nie pasuje.
http://moto.allegro.pl/chip-tuning-box- ... 74042.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli pisać krótko - Wielka Bzdura do Kwadratu.
Jeśli trochę rozwinąć temat:
- Silniki tzw. atmosferyczne mają małe ,,rezerwy'' mocy w elektronice sterującej. Modyfikacje takich silników jeśli mają dawać jakieś mniej lub bardziej spektakularne efekty muszą być powiązane z modyfikacjami mechanicznymi silnika czyli powiększenie kanałów w głowicy, przeróbka wydechu i układu dolotowego, wyważenie dołu silnika, odelżenie koła zamachowego itp, lub uturbieniem silnika.
W JTD gdzie potencjał jest duży modyfikacja softu daje przyrosty rzędu 20-30 % , ale tam jest jak ,,dolać paliwa'' i ,,dodmuchać powietrza''.
Profesjonalny chip do silnika 1,6 16v jak da 5 km to już można się cieszyć, ale kosztuje krocie i szczerze nie warto się w to bawić.
Taki syf z Alledrogo to bajki z ,,tysiąca i jednej nocy'' :)

Pozdrawiam.
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#4 Post autor: wojtus » 17 wrz 2012, 20:45

Jeszcze raz o chip tuning.trafiłem na aukcję gdzie multipla reklamuje to cudo
http://moto.allegro.pl/fiat-marea-multi ... 24186.html" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
kacfil
Posty: 2077
Rejestracja: 25 sie 2010, 18:14
Multipla: Jtd 115 2004
Lokalizacja: Sosnowiec
x 54

Re: Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#5 Post autor: kacfil » 17 wrz 2012, 23:49

Akurat to może dawać to co obiecuje bo to jest do diesla. A w nim jest dosyć łatwo podnieść moc. Wystarczy więcej nadmuchać powietrza i już. Inna rzecz, czy taki chip tuning jest zdrowy dla maszynki ?
0 x

Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#6 Post autor: Pepcio » 18 wrz 2012, 05:59

wojtus pisze:Jeszcze raz o chip tuning.trafiłem na aukcję gdzie multipla reklamuje to cudo
http://moto.allegro.pl/fiat-marea-multi ... 24186.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest do diesla, więc inna historia, nie mniej tego typu ,,pudełka'' nie są najlepszym rozwiązaniem, ich ,,moc'' ogranicza się do podnoszenia dawek paliwa co jest tylko jednym z elementów dobrego tuningu diesla. Temat rzeka na inny wątek, dla Ciebie mam jedną radę - chcesz mocy zmień samochód, przy silniku który masz nie poszalejesz.
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#7 Post autor: Pepcio » 18 wrz 2012, 06:04

kacfil pisze:Akurat to może dawać to co obiecuje bo to jest do diesla. A w nim jest dosyć łatwo podnieść moc. Wystarczy więcej nadmuchać powietrza i już. Inna rzecz, czy taki chip tuning jest zdrowy dla maszynki ?
W dieslu nie wystarczy ,,dodmuchać'', trzeba jeszcze polać, wtedy zaczyna to być sensowne.
Z wpływem na silnik i inne podzespoły jest różnie, dużo zależy od kierowcy i jego rozsądku.
Sam silnik dobrze znosi modyfikacje pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad:
- Nie łoić na zimno
- Nie łoić przez dłuższy czas na max obrotach na wysokim biegu
- Studzić silnik na wolnych obrotach po większych szaleństwach
- Nie łoić od niskiej prędkości na wysokim biegu bez redukcji
- Zmienić interwał wymiany oleju silnikowego i filtrów (olej co 10 tys, filtr powietrza też)
Gorzej z przeniesieniem napędu, zwłaszcza jeśli chodzi o Multiplę. Słabe sprzęgło, słaby dwumas i nie najmocniejsza skrzynia
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#8 Post autor: wojtus » 18 wrz 2012, 06:47

Pepcio pisze:
wojtus pisze:Jeszcze raz o chip tuning.trafiłem na aukcję gdzie multipla reklamuje to cudo
http://moto.allegro.pl/fiat-marea-multi ... 24186.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest do diesla, więc inna historia, nie mniej tego typu ,,pudełka'' nie są najlepszym rozwiązaniem, ich ,,moc'' ogranicza się do podnoszenia dawek paliwa co jest tylko jednym z elementów dobrego tuningu diesla. Temat rzeka na inny wątek, dla Ciebie mam jedną radę - chcesz mocy zmień samochód, przy silniku który masz nie poszalejesz.
Pepcio wrzuciłem to jako ciekawostkę bo akurat multiple na zdjęciu zobaczyłem.Moc mi nie potrzebna,nie jestem typem rajdowca a 18 lat dawno temu skończyłem.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#9 Post autor: Pepcio » 18 wrz 2012, 07:14

wojtus pisze:
Pepcio pisze:
wojtus pisze:Jeszcze raz o chip tuning.trafiłem na aukcję gdzie multipla reklamuje to cudo
http://moto.allegro.pl/fiat-marea-multi ... 24186.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest do diesla, więc inna historia, nie mniej tego typu ,,pudełka'' nie są najlepszym rozwiązaniem, ich ,,moc'' ogranicza się do podnoszenia dawek paliwa co jest tylko jednym z elementów dobrego tuningu diesla. Temat rzeka na inny wątek, dla Ciebie mam jedną radę - chcesz mocy zmień samochód, przy silniku który masz nie poszalejesz.
Pepcio wrzuciłem to jako ciekawostkę bo akurat multiple na zdjęciu zobaczyłem.Moc mi nie potrzebna,nie jestem typem rajdowca a 18 lat dawno temu skończyłem.
Spokojnie, nie wiem dlaczego się ,,spinasz''.
Moc praktycznie każdy lubi, ja też choć czasem, aż strach się do tego przyznać :mrgreen:

Pozdrawiam.
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: Chip Tuning Box +25KM Fiat Multipla 1.6 103KM

#10 Post autor: samul2 » 18 wrz 2012, 08:06

Mariusz, kolega ma rację. Nie fiziuj tutaj z mocą, czyżby poprzednie "nauczki" nic Cię nie nauczyły, bo mnie jak najbardziej. :lol: Tutaj wszyscy jeżdżą 50km/h - patrz wątek o mandatach pozlotowych. ;) Oczywiście żart i dygresja z mojej strony.Pozdrawiam.
0 x

ODPOWIEDZ