Obrazek

Czujnik położenia przepustnicy

Wiadomość
Autor
pitter
Posty: 2
Rejestracja: 8 gru 2021, 23:19
Multipla: 1.9
Kontakt:

Czujnik położenia przepustnicy

#1 Post autor: pitter » 8 gru 2021, 23:38

Witam, mam do wymiany czujnik położenia przepustnicy, który czasem podaje źle wartości i silnik ma wyższe obroty. Czy ktoś wie, gdzie i czy w ogóle da się dokupić taki potencjometr? Oczywiście szukałem, ale nie udało mi się znaleźć i nie wiem, czy to oznacza, że do wymiany będzie cała przepustnica, czy po prostu źle szukam?

Multipla 1.6 Natural Power, 2006r.
0 x

kraker
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2022, 09:33
Multipla: 1.9

Re: Czujnik położenia przepustnicy

#2 Post autor: kraker » 15 wrz 2022, 09:45

Witaj, nie wiem, czy jeszcze tutaj zaglądasz, ale mam nadzieję, że tak! Mam ten sam problem i nie wiem już, gdzie szukać. Czy Tobie sie udało znaleźć? Napisz proszę i pomóż koledze, który jest w tym samym położeniu, co Ty ;)
0 x
jak sprawdzić, czy sterowniki silnika są zepsute?

Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 42

Re: Czujnik położenia przepustnicy

#3 Post autor: Marek_B » 19 wrz 2022, 16:51

tego raczej nie da się kupić osobno, radzę szukac używnej przepustnicy
0 x

Jsaa73
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2024, 13:45
Multipla: -
Kontakt:

Re: Czujnik położenia przepustnicy

#4 Post autor: Jsaa73 » 4 sty 2024, 13:48

Czujnik położenia przepustnicy, znany również jako potencjometr przepustnicy, jest często jednym z elementów w przepustnicy, które są dostępne jako całość. Jednak w wielu przypadkach możliwe jest również zakupienie samego czujnika jako części zamiennej, bez konieczności wymiany całej przepustnicy.

Oto kilka kroków, które możesz podjąć w celu znalezienia odpowiedniego czujnika położenia przepustnicy:

Skonsultuj się z producentem pojazdu: Skontaktuj się z producentem pojazdu lub autoryzowanym dealerem, aby uzyskać informacje na temat dostępności części zamiennej. Często oferują oryginalne części zamiennikowe.

Sprawdź sklepy motoryzacyjne online: W wielu sklepach motoryzacyjnych online, które oferują części zamiennikowe, można znaleźć czujniki położenia przepustnicy. Wyszukaj model i rok produkcji swojego pojazdu, a następnie przejrzyj dostępne części.

Zapytaj w warsztacie samochodowym: Warsztaty samochodowe często posiadają dostęp do różnych dostawców części zamiennych i mogą pomóc w zlokalizowaniu odpowiedniego czujnika.

Sklepy motoryzacyjne lokalne: Odwiedź lokalne sklepy motoryzacyjne lub warsztaty, aby zapytać o dostępność czujnika położenia przepustnicy dla twojego konkretnego modelu pojazdu.

Upewnij się, że znasz numer katalogowy lub numer OEM (oryginalny numer części) czujnika położenia przepustnicy dla swojego konkretnego pojazdu. W razie wątpliwości lub trudności zlokalizowania części, pomocny może być również mechanik samochodowy lub specjalista od elektroniki pojazdowej.
0 x

ODPOWIEDZ