Obrazek

CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

UCZESTNICTWO W ZLOCIE UZALEŻNIAM OD:

1. lokalizacji zlotu - preferuję pobyt w nowych miejscach i możliwość zwiedzania, uczestniczenia w lokalnych atrakcjach.
50
36%
2. dobrego towarzystwa - preferuję rodzinną atmosferę - miejsce i lokalne atrakcje mają dla mnie drugorzędne znaczenie.
36
26%
3. poniesionych kosztów - koszty są dla mnie głównym kryterium i od nich uzależniam czy uczestniczę w zlocie w ogóle, lub biorę udział w proponowanych atrakcjach.
34
25%
4. zloty mnie nie interesują, bądź mają niewielkie znaczenie i może się wybiorę przy "sprzyjających warunkach".
17
12%
 
Liczba głosów: 137

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yach
Posty: 478
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:58
Multipla: JTD 105KM 1999
Gadu-Gadu: 1775328
Skype: bandarudego1
Lokalizacja: Konin
x 1

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#31 Post autor: yach » 19 kwie 2011, 19:18

Czekam na program, żeby dokonać wyboru ile dni będziemy na zlocie. Jestem zdeklarowanym "zwiedzaczem", więc lokalne atrakcje jak najbardziej.
Siedzenie w jednym miejscu przez cztery dni to niekoniecznie nasza bajka.
Będę zobowiązany za szybkie ustalenie programu zlotu :)
0 x
Ekipa Yachy
DOOZY
wewnętrzne ACH! i zewnętrzne WOW!

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#32 Post autor: Darraz » 19 kwie 2011, 19:34

walenski45 pisze:dalszą dyskusje uważam za zrobieniem wszystkiego by zlot w Borkach nie odbył się ( jakie ja mam prawo zmienić decyzje czy wynik głosowania) praktycznie z zarządu uczestniczą dwie osoby zawsze można to obalić, czeka nas jeszcze dużo pracy i szukania rozwiązań
Dyskusja w tym temacie nie ma za zadanie negatywnie wpływać na tegoroczny zlot w Borkach. Służy NA PRZYSZŁOŚĆ, choćby po to, by w roku 2011 zorganizować czerwcowy zlot w takiej formie, by trafić w upodobania jak największej ilości osób i zebrać jak największą liczbę ekip.
Głosów oddano naprawdę sporo i warto nad wynikami tej ankiety mocniej się zastanowić.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
walenski45
Posty: 606
Rejestracja: 21 gru 2009, 05:28
Multipla: Jtd 1999
Gadu-Gadu: 7475580
Komunikator Tlen: wale-nski
Skype: walenski1
Lokalizacja: Łódż tel 501 045 320 tpsa +48 0426488862
Kontakt:

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#33 Post autor: walenski45 » 19 kwie 2011, 19:52

TU SIĘ Z TOBĄ zgadzam ale mam namyśli teraz Borki tu sam nie zmienię decyzji. Ankietę jak i wnioski z niej oczywiście popieram, jak pisałem i sam biorę czynny udział w ankiecie zachęcam do wypowiadania się na przyszłość a nie do tyłu to ma sens uczestnicy zebrania będą mieli ułatwioną sytuacje oraz zachętę do zmian.
0 x
1.9 JTD Czarna Perła
walenty45@neostrada.pl
Skype: walenski1 Obrazek
gg:7475580 Obrazek

markola
Posty: 284
Rejestracja: 4 cze 2010, 20:18
Multipla: 1.9 JTD 2001
Skype: szkodowska
Lokalizacja: Marszowice k/Wieliczki

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#34 Post autor: markola » 19 kwie 2011, 20:59

Mogę się mylić ale ja to pamiętam tak, że w Kokotku nie było głosowania na temat przyszłości zlotu bo zostało powiedziane, że jest zapis w statucie i musi być jeszcze w Borkach i dopiero tam przegłosujemy. (Jeśli źle pamiętam to proszę mnie poprawić !!!) Ale pojawiły się wtedy głosy, że ludziska chcą trochę inaczej, że chcą zwiedzać nasz piękny kraj gdy jest latem ku temu okazja i pogoda. Te głosy zostały trochę 'uciszone' argumentem, że nie ma alternatywy dla Borek i że jeśli ktoś coś znajdzie to wtedy będziemy rozmawiać. Ludziska próbowały szukać , no i co z tego ? Potem była ankieta i znowu głosy za zmianami zostały zignorowane tak jakby te opinie nic zupełnie nie znaczyły, bądź też jakby w ogóle nie istniał inny punkt widzenia. Trzeba liczyć się z tym, że ta część klubowiczów może niekoniecznie widzieć zlot w Borkach jako atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu.
0 x
Ola i Marek
skype: szkodowska

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#35 Post autor: Darraz » 19 kwie 2011, 21:15

Temat alternatywy Borek pojawił się już w tym roku pod koniec stycznia. Według mnie to ciut za mało czasu, żeby zorganizowac dobry zlot w nowym miejscu. Jeżeli zmiany miałyby nastapić w roku 2012 to jest to doby moment, żeby zmiany w przyszłym roku wprowadzić. Wystarczająco dużo czasu, by znaleźć coś jeszcze w tym roku a w przyszłym tylko dopilnować szczegółów. Liczę na konstrukywną rozmowę w Borkach - niestety mnie nie będzie... no chyba, że ktoś zrobi live konferencję przez Skype z zebrania.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2586
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 82

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#36 Post autor: miszczu77 » 20 kwie 2011, 23:41

Chciałbym pewne rzeczy wyjaśnić, bo najwyraźniej mnie źle zrozumiano.
Nie chodzi mi o to, żeby tegoroczny zlot w Borkach nie odbył, albo żeby w jakiś sposób zaburzyć jego przebieg.
W poprzednich postach chciałem po prostu zauważyć, że w tym roku nie są zaplanowane żadne dodatkowe atrakcje poza czterodniowym spotkaniem w ośrodku, a przydałoby się zaproponować coś uczestnikom. Przy takich planach wystarczyłby zlot jednodniowy.

Z tego, co mi wiadomo, to wytyczne co do miejsca i terminu zlotu nie są zapisane w statucie, ani żadnych uchwałach (jak są, to proszę o pokazanie takiej uchwały). W związku z tym nie widzę potrzeby robienia specjalnych głosowań na zlotach, ponieważ nie ma potrzeby żadnych zmian w dokumentach stowarzyszenia, jeżeli zlot ma się odbyć gdzie indziej. Zresztą w Posmyku ani Borkach nie było głosowania na temat miejsca i terminów zlotów (jak było głosowanie, to poproszę o kopię protokółu tego głosowania), a dyskusja na ten temat została zamknięta.

Poza tym moim zdaniem dyskusja na forum jest jak najbardziej wskazana, a wnioski z takiej dyskusji powinny być wyciągnięte na zebraniach na zlocie i wyniki ankiety powinny być wzięte pod uwagę.

Uczestników możemy podzielić na tych, którzy lubią wypoczynek w ośrodku, oraz na tych, którzy preferują aktywne zwiedzanie. Powinniśmy przy organizacji myśleć o obu tych grupach i mieć to na uwadze przy następnych zlotach. Borki niestety dla tej drugiej grupy atrakcji nie zapewniają i poprzez to ograniczamy ilość potencjalnych uczestników.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#37 Post autor: Darraz » 21 kwie 2011, 06:44

miszczu77 pisze:Poza tym moim zdaniem dyskusja na forum jest jak najbardziej wskazana, a wnioski z takiej dyskusji powinny być wyciągnięte na zebraniach na zlocie i wyniki ankiety powinny być wzięte pod uwagę.
Trochę poza tematem uczestnictwa w zlocie: nawiążę do fragmentu napisanego przez Bartka. Forum powinno być podstawowym miejscem do prowadzenia dyskusji między użytkownikami forum. Na zlotach rozmowa na pewno odbywa się płynniej - tu uzależniona jest od tego kiedy mamy chwilę czasu, by zalogować się, przeczytać a potem coś napisać. Nasze wypowiedzi na forum i zdania na różne tematy jednak pozostają i nikt później nikomu zarzucić nie może, że czegoś nie powiedziano lub mówiono inaczej. Ankiety umożliwiają oddanie głosu każdemu klubowiczowi czy użytkownikowi forum (w zależności od działu, w którym zamieścimy ankietę). Pozwala to odczuć, że głos każdego ma znaczenie a znaczna część nie może uczestniczyć w zlotach ogólnopolskich ze względu na koszty (dla co czwartego głosującego w ankiecie to główne kryterium uczestnictwa w zlocie, dla wielu innych na pewno nie mniej ważne). Informatykiem nie jestem, ale wyniki ankiet są chyba miarodajne a możliwość fałszowania wyników raczej znikoma, dlatego warto częściej korzystać z tej formy uzyskiwania opinii od użytkowników forum.
Poza tym też nie zauważyłem, żeby stały zlot był wpisny w jakikolwiek dokument a tym bardziej statut. Zresztą należałoby takich wpisów unikać - w ustawach powinny być jedynie sprawy niezbędne i konieczne. Wpisując np lokalizację czy termin spotkań niepotrzebnie naroblibyśmy sobie sztucznych ograniczeń a potem problemów, żeby to "poodkręcać".
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#38 Post autor: Pepcio » 9 maja 2011, 08:15

Dokładnie tak, wynik ankiety był jednoznaczny i wskazywał na chęć przeniesienia zlotu ruchomego na wiosnę kiedy to pora roku sprzyja zwiedzaniu i aktywnemu wypoczynkowi.

Pozdrawiam.


markola pisze:O ile dobrze pamiętam (ale mogę się mylić a nie chce mi się szukać na forum) to wynik wcześniejszej ankiety właśnie chyba wiele zmieniał bo większość była za zmianą rodzajów zlotu tzn. chciała by ten wiosenny był ruchomy. Ale ankieta sobie była i nic nie wniosła. Czy wynik obecnej będzie miał jakąś moc sprawczą ?
Można by tą ankietę udoskonalić w następujący sposób a mianowicie stopniować wybór poprzez oznaczenie go numerami np. 1 (najważniejsze kryterium dla mnie) - 2 - 3 - 4 (najmniej ważne lub wogóle nie ważne). Tylko nie wiem czy technicznie jest to do zrobienia, po podliczenie wyników takiej ankiety jest chyba trochę bardziej skomplikowane, a ja w tych sprawach jestem niepełnosprytna :-)

Sprawdziłam wynik styczniowej ankiety n/t zlotów: 63% chciało aby ruchomy zlot odbywał się latem.
Uff, jeszcze nie mam sklerozy !
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

monolith1
Posty: 522
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:38
Multipla: jtd 110 km,2002
Skype: heniek konieczny9
Lokalizacja: pasikurowice.wroclawska49
x 18

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#39 Post autor: monolith1 » 23 mar 2012, 19:39

tak samul2 ma racie trudno jest wybrac wybralem opcie druga chociaz w pierwszej tez jest w sumie oczywista jak sie gdzies wyrusza dalej to warto tez cos nowego zobaczyc
0 x
Heniek.
790-767-513

ODPOWIEDZ