Obrazek

CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

UCZESTNICTWO W ZLOCIE UZALEŻNIAM OD:

1. lokalizacji zlotu - preferuję pobyt w nowych miejscach i możliwość zwiedzania, uczestniczenia w lokalnych atrakcjach.
50
36%
2. dobrego towarzystwa - preferuję rodzinną atmosferę - miejsce i lokalne atrakcje mają dla mnie drugorzędne znaczenie.
36
26%
3. poniesionych kosztów - koszty są dla mnie głównym kryterium i od nich uzależniam czy uczestniczę w zlocie w ogóle, lub biorę udział w proponowanych atrakcjach.
34
25%
4. zloty mnie nie interesują, bądź mają niewielkie znaczenie i może się wybiorę przy "sprzyjających warunkach".
17
12%
 
Liczba głosów: 137

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#1 Post autor: Darraz » 17 kwie 2011, 07:36

Pomysł na powyższą ankietę powstał przy mojej dzisiejszej rozmowie z Waleńskim. Sporo osób wyrażało już swoją opinię na temat tego jaka forma zlotu bardziej by nas interesowała (była ankieta który zlot ma być tym "ruchomym"), ale nigdy nie zostało to usystematyzowane i chyba niewielu się orientuje jak duża jest rzesza ludzi popierających którąś z wymienionych w tej ankiecie opcji.
Postarałem się, by wybór padł między (najprawdopodobniej) najczęściej branymi pod uwagę opcjami. Poniżej komentarz do ankiety, żeby była jasność:

1. Wybór LOKALIZACJI jako najważniejszego priorytetu - nie oznacza oczywiście, że mało nas obchodzi z kim spędzimy czas na zlocie, jednak najważniejsze jest to dokąd się udajemy i to, że mamy szansę poznać nowe miejsca, atrakcje (zabytki, parki krajobrazowe, lokalne atrakcje czyli np. wesołe miasteczka, wystawy i inne miejsca wymagające często opłaty za wstęp - propozycje podane w programie zlotu). Ta opcja to także po części głos za tym, by zloty były "ruchome".

2. Wybór TOWARZYSTWA jako priorytetu - przyjeżdżamy na zlot głównie po to, by spotkać się z osobami, które najczęściej spotykamy jedynie na forum. Uczestniczymy w zlocie głównie dla rodzinnej atmosfery, wspólnej zabawy oraz rozmów o naszym pojeździe z innymi posiadaczami Multipli. Dodatkowe wyjazdy z ośrodka są dla nas mniej ważne, równie dobrze będziemy bawić się na miejscu, jeżeli już to ustalimy jakiś wypad spontanicznie. To opcja to także głos za tym, by przynajmniej jeden zlot pozostał "stałym".

3. Wybór KOSZTÓW jako priorytetu wskazuje, że nasze uczestnictwo w zlocie zależy w głównej mierze od budżetu, którym dysponujemy. Także kosztami kierujemy się w wypadku gdy jesteśmy już uczestnikami zlotu - w zależności od wielkości dodatkowych kosztów uczestniczymy w płatnych dodatkowo atrakcjach lub wypoczywamy w miejscu zlotu. Ta opcja jest sugestią dla organizatorów na przyszłość, by zwracali jeszcze większą uwagę na koszty niż dotąd.

Jeżeli ktoś chciałby rozwinąć, omówić swój wybór lub podać zupełnie inną przyczynę, dla której decyduje się na udział w zlocie - proszę o wyrażanie swojego zdania w postach. Proszę także by nie wchodzić w dyskusje z osobami wyrażającymi tutaj swoje zdanie. Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii i nie będzie ono podlegać ocenom innych.
Ten temat i ankieta będzie ważną informacją na przyszłość dla organizatorów zlotów.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#2 Post autor: samul2 » 17 kwie 2011, 15:15

Trudno jest wybrać odpowiedź w tej ankiecie.Ja bym zaznaczył wszystkie opcje oprócz czwartej, bo niby dlaczego pozostałe trzy opcje mają się wykluczać?Przecież wiadomo, że ciekawsze są zloty w różnych miejscach, jednocześnie spędzane w miłym towarzystwie i z kosztami w granicach rozsądku bo przecież Multiplami nie jeżdżą rekiny finansjery ( no może oprócz jednego, który na razie opuścił nasze forum ;) )
0 x

kovalius
Posty: 299
Rejestracja: 6 mar 2011, 12:34
Multipla: czekolada JTD, 110KM, 2000
Lokalizacja: Lublin

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#3 Post autor: kovalius » 17 kwie 2011, 15:41

Odpowiedź nie jest łatwa, ale Darraz zaznaczył, że opcje się nie wykluczają. Np. pierwsza odpowiedź nie oznacza, że towarzystwo nas nie interesuje. Jednak dla mnie wybór pierwszej opcji nie jest sprzeczny z tym "by przynajmniej jeden zlot pozostał "stałym". Zwłaszcza, że w Borkach są świetne naleśniki.
0 x

Awatar użytkownika
kraklew
Posty: 398
Rejestracja: 9 sty 2010, 21:11
Multipla: JTD, 115 KM, 2003
Gadu-Gadu: 1386721
Skype: leszekmaty
Lokalizacja: Kraków-Urocze
Kontakt:

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#4 Post autor: kraklew » 17 kwie 2011, 16:21

Zaznaczyłem opcję nr 1, ponieważ można było jedynie zaznaczyć jedną z czterech . Jeżeli byłaby taka możliwość zaznaczyłbym jeszcze 2 i 3. Nie podpisuję pod opcją 4. Pytania zadane w ankiecie nie dadzą odpowiedzi czy jesteśmy za stałym miejscem zlotów krajowych czy ruchomych, bo chyba takie były intencje autorów ankiety.
.
0 x
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę:
holowanie, kabelek, wulkanizacja, kawa,herbata,internet
tel.: 501 731 003

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#5 Post autor: samul2 » 17 kwie 2011, 16:25

Ja miałem tylko na myśli, że wszystkie te opcje mają dla mnie priorytet i ciężko którąś faworyzować.Myślę ,że samymi ankietami to niewiele się zmieni bo praktycznie tycząca tego samego już chyba była i nic nie wniosła nowego.
0 x

Awatar użytkownika
mariocie
Posty: 339
Rejestracja: 25 gru 2009, 18:36
Multipla: 1,9 JTD 2002
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#6 Post autor: mariocie » 17 kwie 2011, 18:23

myślę podobnie jak Tomek. Ciężko zaznaczyć opcję i uważam że forma tej ankiety jest trochę nietrafiona. zaznaczyłem 1 opcję ale gdyby była możliwość zaznaczyłbym 1, 2 i 3
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#7 Post autor: Darraz » 17 kwie 2011, 18:33

Była ankieta dotycząca pory organizacji zlotu "ruchomego" - wynik bodajże nie zmieniał nic, czyli jesienny pozostał tym ruchomym, bo tak zdecydowali głosujący. Duzo ich nie było. Teraz info o tej ankiecie wysłałem do wszystkich użytkowników forum, więc wyniki będą bardziej miarodajne.
Ta ankieta nie ma za zadanie określenia pory zlotu tylko sposobu spędzania. Pomysł ankiety wziął się stąd, że póki co tegoroczne Borki nie wyglądają rekordowo, mimo że ilość zarejestrowanych użytkowników jest duzo większa niż w zeszłym roku. Stąd rodzą sie pytania - skąd ta niezbyt wysoka frekwencja: kryzys w portfelu, niechęć do zlotu w tym samym miejscu czy może jeszcze coś innego? Zależy nam chybai na zwiększaniu liczebności załóg na zlotach. Wiadomo - atmosfera będzie, bo jest grupa, która przyjedzie na każdy zlot i tą atmosferę stworzy. Pomniejszająca się liczba załóg na zlotach nie zachęci nowych do pokazania się wśród nas.
Klarownej odpowiedzi ankieta nie przyniesie, ale może uda się wyciągnąć trafne wnioski. W moim przypadku też pierwsze 3 opcje są ważne, akurat w tym roku "wygrał" wątek kasowy ale nie tą opcję zaznaczyłem, bo ogólnie na pierwszym miejscu stawiam poznawanie miejsca "wokól zlotu". Nie wyklucza to dla mnie Borek jako stałego zlotu, bo wydae mi się, że w promieniu ok. 40km od osodka znalazło by się wysarczająco dużo miejsc do zwiedzenia, by "obdzielić" atrakcjami kilka imprez. Organizacja zlotu w za każdym razem w innym miejscu takie urozmaicenie ułatwia, ale zaznaczenie opcji 1 nie wyklucza Borek - ciekawa organizacja zlotu może uczynić każde potkanie innym. Dla mnie zaznaczenie opcji 1 na pewno wyklucza pełen spontan jeżeli chodzi o to czy w ogóle jakieś wyjazdy z ośrodka będą i w jakie miejsce, bo może się okazać, że część chętna by coś zwiedzić wybierze poraz kolejny np. bunkry w Konewce, albo dwie grupy pojadą w zupełnie inne miejsca i w różnych porach.
Z niecierpliwością czekam na relację ekip ze zlotu w Czechach i ich wrażenia dotyczące organizacji.
Jeszcze raz powtórzę, że zaznaczenie jednej z opcji nie wyklucza brania pod uwagę pozostałych. Proszę o zaznaczenie tej opcji, którą ustawilibyście na pierwszym miejscu. Chyba można sobie stworzyć jakąś hierarchię, i wśród kilku rzeczy ważnych wybrać tą, która ma ciut większe znaczenie?
0 x
tel. 691 780 705

markola
Posty: 284
Rejestracja: 4 cze 2010, 20:18
Multipla: 1.9 JTD 2001
Skype: szkodowska
Lokalizacja: Marszowice k/Wieliczki

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#8 Post autor: markola » 17 kwie 2011, 18:58

O ile dobrze pamiętam (ale mogę się mylić a nie chce mi się szukać na forum) to wynik wcześniejszej ankiety właśnie chyba wiele zmieniał bo większość była za zmianą rodzajów zlotu tzn. chciała by ten wiosenny był ruchomy. Ale ankieta sobie była i nic nie wniosła. Czy wynik obecnej będzie miał jakąś moc sprawczą ?
Można by tą ankietę udoskonalić w następujący sposób a mianowicie stopniować wybór poprzez oznaczenie go numerami np. 1 (najważniejsze kryterium dla mnie) - 2 - 3 - 4 (najmniej ważne lub wogóle nie ważne). Tylko nie wiem czy technicznie jest to do zrobienia, po podliczenie wyników takiej ankiety jest chyba trochę bardziej skomplikowane, a ja w tych sprawach jestem niepełnosprytna :-)

Sprawdziłam wynik styczniowej ankiety n/t zlotów: 63% chciało aby ruchomy zlot odbywał się latem.
Uff, jeszcze nie mam sklerozy !
0 x
Ola i Marek
skype: szkodowska

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#9 Post autor: samul2 » 17 kwie 2011, 19:36

Darek z tymi atrakcjami wokół Borek to Cię chyba trochę poniosło. Ja znam te okolice doskonale i rewelacji raczej nie ma. Relację z czeskiego zlotu oczywiście złożę po powrocie . Nadmienię tylko, że Czesi mają zloty w różnych miejscach. ;)
0 x

munio
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2010, 21:29
Multipla: JTD, 110, 2001
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW

Re: CO MNIE ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ZLOCIE

#10 Post autor: munio » 17 kwie 2011, 19:41

Dla mnie ważne jest, żeby na zlot nie było zbyt daleko. Oczywiste jest, że nie pojadę na spotkanie w drugi koniec Polski. Poza tym jestem mało aktywnym klubowiczem, i tak nikogo nie znam i będę nowicjuszem.
0 x

ODPOWIEDZ