Obrazek

Mopa z Elbląga

Chcesz się przywitać? Tutaj możesz napisać swój pierwszy post!
Wiadomość
Autor
PAO
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2012, 11:26
Multipla: JTD 105 KM, 2000
Lokalizacja: Elbląg

Mopa z Elbląga

#1 Post autor: PAO » 5 wrz 2012, 14:45

No i stało sie... Kupiłem...
:shock:
Jezus, Maria!!!

...tanio było to kupiłem...
I znajomy mechanik pośredniczył. Zapewniał, że auto dobre i pewne, to kupiłem...

I Wasze/nasze forum czytałem. Porady... To kupiłem...

Bo talent do wynalazków to ja mam! Saab 900 NG 2.0 Turbo, Mazda MPV...

Ale teraz przegiąłem... :shock:

Kupiłem Multiplę z 1999 r, 1,9 JTD, klima, webasto, elektryka, bezwypadkowa... Zalet dość.

Kolor turkusowaty, tapicerka chyba niebieska - po praniu będę bardziej pewien ;) Plastikowe elementy deski rozdzielczej do ...renowacji? Klamki i uchwyty do wymiany. Cała Multipla! ;)

Fajnie się jeździ! Ludzie paczają, uśmiechają się do mnie i ze mnie. Dzieciakom się podoba, żona jeszcze nie widziała ;)

Będzie nam razem dobrze, ...mam nadzieję...

Miło Was powitać!
0 x

kociewie
x 4

Re: Mopa z Elbląga

#2 Post autor: kociewie » 5 wrz 2012, 14:58

Powitać, powitać!

Fajnie, że Ci i dzieciakom się podoba. Żona najpierw będzie w szoku, ale potem się zakocha (jak wszystkie ;) )

A może siłą rozpędu wybierzesz się na jesienny Zlot do Serpelic?
Będzie okazja pogadać, podpiąć się do komputera, a także zasięgnąć porady mechanicznej czy blacharskiej od zawodowców (czyli mechaników, którzy jeżdżą Multiplami, więc znają nasze autka od podszewki).
0 x

PAO
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2012, 11:26
Multipla: JTD 105 KM, 2000
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mopa z Elbląga

#3 Post autor: PAO » 5 wrz 2012, 15:04

Witaj!
Co do spotu klubowego - wszystko zależy od dutków: wystarczy - będę, nie wystarczy - będę za Wami duchem i laptopem :D

Parę rzeczy jeszcze muszę porobić - coś pod podłoga postukuje, ręczny się obraził, kołpaków nie ma a bez nich "boso" jakoś... NA zimówki czas odkładać, itd, itp.

Ale nie mówię "NIE" - pokusa zobaczenia tylu zakręconych postaci w jednym miejscu jest ogromna! :mrgreen:
0 x

kociewie
x 4

Re: Mopa z Elbląga

#4 Post autor: kociewie » 5 wrz 2012, 19:22

Mam nadzieję, że pokusa będzie silniejsza od wszelkich przeciwności ;)
Ja pojechałem na zlot do Borek w miesiąc po kupieniu Multipli i od tego czasu jeżdzę na każdy, więc chyba warto...

Pozdrowionka i trzymam kciuki za spotkanie!
0 x

Awatar użytkownika
jarmah
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2012, 20:30
Multipla: była
Lokalizacja: Rosnowo - okolice Koszalina
Kontakt:

Re: Mopa z Elbląga

#5 Post autor: jarmah » 5 wrz 2012, 20:04

Witaj, witaj :) Widzę, że mamy pokrewne zainteresowania - również mam turbodoładowanego SAABa :)
Pozdrawiam!
0 x

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: Mopa z Elbląga

#6 Post autor: malymaly » 5 wrz 2012, 21:59

a jak porównanie do MPVki? Bo przed Mulcią myślałem o niej.
0 x

PAO
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2012, 11:26
Multipla: JTD 105 KM, 2000
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mopa z Elbląga

#7 Post autor: PAO » 6 wrz 2012, 07:39

jarmah pisze:Witaj, witaj :) Widzę, że mamy pokrewne zainteresowania - również mam turbodoładowanego SAABa :)
Pozdrawiam!
Saab był cuuuudny! 185 KM robiło swoje! Sprzedałem go jednak głównie z uwagi na konsumpcję i niezbyt wygodny dostęp do fotelików montowanych na tylnej kanapie.
malymaly pisze:a jak porównanie do MPVki? Bo przed Mulcią myślałem o niej.
Po nim przyszedł czas na Mazdę MPV - jeżdżę do dziś i bardzo sobie chwalę. Wygląda może mniej dynamicznie od rodziny Sharana czy Espace'a IV gen ale jest wygodna, niezawodna (po zakupie rok bujałem się po warsztatach Polski północnej w poszukiwaniu lekarstwa na stuki z przedniego zawieszenia - ludzie cuda robili, kasowali niemiłosiernie a dopiero mój sąsiad łomikiem-łomikiem stwierdził prawie rozsypany prawy sworzeń (!) i niedokręcony drążek kierowniczy (!!) wymieniony juz dwukrotnie (!!!). Od paru miesięcu hula jak dzika, ma założony gaz na sekwencji i jestem z niej baaaaardzo zadowolony. Dzięki odsuwanym tylnym drzwiom potomstwo nie wpływa negatywnie na moje zniżki OC ;) Podniosła Mazda poprzeczkę Multipli, że ho-ho! ;)

Jak będziesz kupował to celuj w te tańsze - bo w każdej po zakupie bedziesz musiał zająć się zawieszeniem, rozrządem, hamulcami i ew. zaprawkami lakierniczymi.

Jeśli będziesz miał szczegółowsze pytania to tel na priv.

pozdrawiam!
PAO
0 x

Bigzarost
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2011, 14:05
Multipla: 1.6 16v 2005
Skype: Bigzarost
Lokalizacja: ORNETA

Re: Mopa z Elbląga

#8 Post autor: Bigzarost » 6 wrz 2012, 22:08

WITAJ

A ja tak prawie za miedzą ze swoją się bujam - Orneta
0 x

Awatar użytkownika
jarmah
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2012, 20:30
Multipla: była
Lokalizacja: Rosnowo - okolice Koszalina
Kontakt:

Re: Mopa z Elbląga

#9 Post autor: jarmah » 7 wrz 2012, 13:05

PAO pisze:
jarmah pisze:Witaj, witaj :) Widzę, że mamy pokrewne zainteresowania - również mam turbodoładowanego SAABa :)
Pozdrawiam!
Saab był cuuuudny! 185 KM robiło swoje! Sprzedałem go jednak głównie z uwagi na konsumpcję i niezbyt wygodny dostęp do fotelików montowanych na tylnej kanapie.

pozdrawiam!
PAO
Ja akurat posiadam klasycznego krokodyla :) Przyznaję jednak, że dwieście koni z kawałkiem ma swój apetyt ;)
Pozdrawiam!
0 x

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: Mopa z Elbląga

#10 Post autor: malymaly » 7 wrz 2012, 19:26

Nie nie nie:) wybrałem Mulcie. Atut MPVki to przesuwane drzwi i prowadziła w sondażach, obejrzałem ich więcej niż Muciek (chyba 7szt rok 2003-2005) i każda miała bąble (znaczne ogniska korozji) na nadkolach i przy prowadnicach drzwi. Poza tym gabaryt Mućki na co dzień mi wystarcza a koszty części czy ubezpieczenia na pewno niższe.
0 x

ODPOWIEDZ