Obrazek

NA SPRZEDAŻ - MULTIPLA PO MIGRACJI

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

NA SPRZEDAŻ - MULTIPLA PO MIGRACJI

#1 Post autor: Darraz » 26 lut 2011, 08:11

Obrazek

Niedawno zaproponowałem menlexowi przyjrzenie się Multipli rocznik '99, która pojawiła się w dobrej cenie w Kutnie (wywoławcza 7900zł):
http://moto.allegro.pl/zarezerwowany-i1455371473.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Ładna była, dlatego szybko znalazła nabywcę. Nie zawita on jednak do naszego klubu, bo zamierza "puścić" auto dalej - tym razem (po doinwestowaniu) za 10600zł w Gdyni bez możliwości upustu.
http://moto.allegro.pl/czekoladowa-fiat ... 22058.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Podwyższenie ceny o 2700zł nie powinno nikogo zdziwić, gdyż jego obecny sprzedawca twierdzi, że zainwestował w auto 3tys. zł i ma na to rachunki. Może zbił trochę cenę i wziął ją za 7500zł, może jeszcze ciut taniej? Nadal jednak przy założeniu, że wszystkie faktury i rachunki są oryginalne, uwzględniając koszty podróży i przyprowadzenia auta z Kutna (oddalonego od Gdyni o 300km), dołożenia radia CD no i nabicia klimy na które nie ma rachunku... nijak nie umiem odnaleźć w tym wszystkim zysku dla pana z Gdyni. Z opisu aukcji wynika, że bardzo się najeździł po serwisach (sprawdzana w trzech, naprawiana w dwóch). Opis powalający... a i tak przyszły użytkownik musi wymienić rozrząd, żeby spać spokojnie no i drobne 255zł na zarejestrowanie auta wydać i prawdopodobnie 500zł na opłatę recyklingową. Pierwszy sprzedający zamieścił w aukcji informację, że nie jest uiszczona a w obecnie trwającej wspomniano tylko o opłatach za tablice. Czyżby sprzedający wydał jeszcze 500zł ?? Nie sądzę, bo i tak porównując obie aukcje i opis "inwestycji" mam wrażenie (mylne zapewne), że sprzedawca prowadzi jakąś akcję charytatywną z udziałem Fiata Multipla.
Dobrze, że auto nie zmieniło stanu licznika - nadal jest lekko ponad 191tys. km (chociaż ten manewr mógł przejść "w drodze" z Holandii). Podsumowując - 12 letnie auto po zarejestrowaniu i wymianie rozrządu (i tego filtra paliwa z pordzewiałą obudową), będzie kosztować przyszłego właściciela nawet 12tys.zł - drogo. Samego pojazdu za bardzo się nie czepiam, bo dowodów na jego zły stan techniczny nie posiadam. Można się tylko domyślać, że w Holandii kosztowało nie więcej niż jakieś 1500 euro, żeby można było jeszcze na nim zarobić. W takiej cenie najczęściej są auta z przebiegiem dużo większym. Nigdy nie byłem mocny z matematyki, więc może mi ktoś wytłumaczy jak wyliczyć zysk sprzedawcy z Gdyni, bo nie wierzę w to, że sprzedaje po to, by na tym stracić.
Na koniec część rozrywkowa na temat "czym różnią się od siebie dwa obrazki":
Auto wewnątrz:
W Kutnie
Obrazek
W Gdyni
Obrazek
Silnik:
W Kutnie
Obrazek
W Gdyni
Obrazek
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
kowsik
Posty: 703
Rejestracja: 24 gru 2009, 23:46
Multipla: 1.6 pb 1999r / 1.9 jtd 1999
Komunikator Tlen: kowsik@tlen.pl
Skype: kowsik
Lokalizacja: Konin
x 2

Re: NA SPRZEDAŻ - MULTIPLA PO MIGRACJI

#2 Post autor: kowsik » 26 lut 2011, 09:36

Komora silnika identyczna (ten sam akumulator ,filtr paliwa i tak samo brudna :D )a jeśli chodzi o środek to albo jestem daltonistą albo te tapicerki różnią się kolorem. Jest jeszcze opcja że sprzedawca po prostu powklejał zdjęcia z różnych samochodów aż strach jak ten samochód wygląda w rzeczywistości :lol: :lol:
0 x
1.6 , 1999 skype: kowsik tel .697-911-079

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: NA SPRZEDAŻ - MULTIPLA PO MIGRACJI

#3 Post autor: Darraz » 26 lut 2011, 10:07

Ta tapicerka to chyba wina aparatu, z którego były robione foty. Na aukcji z Kutna widać na zdjęciach, że kolor auta to czekoladowy brąz - na tych z Gdańska Multipla jest czarna. We wnętrzu przy gorszym oświetlenu te róznice w kolorach chyba jeszcze większe wyszły. Chyba miała sensu wymiana tapicerki, bo w obu przypadkach jest w całkiem dobrym stanie. Wewnątrz to to samo auto - np. lewy "cycek" od nawiewu jest urwany...
Pod maską widać, że płyn w chłodnicy był wymieniany - ma inny kolor no i może olej faktycznie też, korek wlewu jest w innej pozycji. No i taśma którą jest oklejona wtyczka od przepływomierza jest nówka sztuka.

Z OSTATNIEJ CHWILI :-)
Rozmawiałem z gościem z Kutna - puścił auto za.... 4500zł !!! No to nieźle facet z Gdyni utargował!!! Niemniej jednak nie za bardzo widać inwestycję 3tys.zł, myślę że mimo zapewnień, że nie spuści z ceny - będzie to musiał zrobić.
Zagadka matematyczna rozwiązana - nie przewidziałem, że można aż tak zejść z ceny (chyba, że z lufą pistoletu przy skroni).
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Totalitar
Posty: 33
Rejestracja: 16 sie 2010, 16:49
Multipla: 1,6 benzyna+LPG, 103 KM, 2001
Skype: turbocrustvegan
Lokalizacja: Brześć, Białoruś

Re: NA SPRZEDAŻ - MULTIPLA PO MIGRACJI

#4 Post autor: Totalitar » 26 lut 2011, 11:30

Wygląda no to że transakcja odbyła się nie bez pomocy pistoleta :lol:
0 x

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2589
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 83

Re: NA SPRZEDAŻ - MULTIPLA PO MIGRACJI

#5 Post autor: miszczu77 » 26 lut 2011, 12:21

Jest jeden zasadniczy błąd, który sprzedający notorycznie popełnia. Silnik JTD 105KM to NIE jest MULTIJET.
Poza tym wydaje mi się, że wszystkie możliwe naprawy pewnie były wykonanie sposobem "byle taniej" i pewnie za 10 tys km wszystko zacznie stukać, a później krąży wśród użytkowników opinia, że w multiplach często psuje się to, czy tamto. Płynu do chłodnicy nie dość, że nalali innego koloru, to nalali tyle, żeby tylko sięgnęło kreski z napisem MIN, bo na większe koszty ich nie stać.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: NA SPRZEDAŻ - MULTIPLA PO MIGRACJI

#6 Post autor: Darraz » 21 mar 2011, 10:05

Gracik ponownie pojawił się "na giełdzie" - tym razem na otomoto:
http://otomoto.pl/fiat-multipla-takze-z ... 69521.html" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
tel. 691 780 705

kovalius
Posty: 299
Rejestracja: 6 mar 2011, 12:34
Multipla: czekolada JTD, 110KM, 2000
Lokalizacja: Lublin

Re: NA SPRZEDAŻ - MULTIPLA PO MIGRACJI

#7 Post autor: kovalius » 21 mar 2011, 14:38

Ludzie! szybko go kupujcie bo zaraz będzie kosztował 20tys :lol:
Chyba dojrzewa jak wino. Ciekawe tylko kiedy przebieg mu "odmłodnieje".
A te foteliki na tylnych siedzeniach mają wzbudzać zaufanie. Brakuje tylko jakiegoś świętego obrazka z przodu.
PS. wrzućcie screena z ostatniej (na razie) aukcji dla potomnych. Będzie komplet.
0 x

gacci
Posty: 30
Rejestracja: 18 mar 2011, 17:57
Multipla: srebrna pipla 1.6 16v+lpg
Lokalizacja: lublin

Re: NA SPRZEDAŻ - MULTIPLA PO MIGRACJI

#8 Post autor: gacci » 22 mar 2011, 16:49

Te foteliki to dla mnie zagadka może handlarz jechał po ten samochód z dziećmi?
A może za jakiś czas "urodzi" mu się kolejne dziecko i pojawi się 3 fotelik
0 x
lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę

ODPOWIEDZ