Obrazek

Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Aris
Posty: 293
Rejestracja: 1 lut 2016, 20:05
Multipla: 1,9 JTD ELX 110KM 2002r
Gadu-Gadu: 3343440
Lokalizacja: Gdynia
x 6

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#21 Post autor: Aris » 5 paź 2017, 19:56

kacfil pisze:
pawel1812 pisze: Może powinno się zrobić jakiś poradnik początkujących, na co zwracać uwagę przy zakupie.
Jest już taki poradnik
http://www.multiplaklub.pl/wp/jak-spraw ... ym-stanie/
Tylko mało kto na niego trafi. Ogłoszenia pojawiają się tutaj i w tym miejscu powinna być przestroga.
0 x

Paarys
Klubowicz
Posty: 422
Rejestracja: 31 mar 2016, 20:48
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: Lublin
x 46

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#22 Post autor: Paarys » 5 paź 2017, 20:30

Otóż to! Sam dziś szukałem takiego poradnika na forum, bo gdzieś ktoś wspomniał, że był i nie mogłem w żaden sposób znaleźć czyli "świeżak" wchodzący na forum też nie znajdzie. To są podstawy, które powinny być łatwo dostępne dla każdego. Niestety nie wszyscy są na tyle przezorni by zabrać ze sobą osoby trzecie. a zwłaszcza takie, które znają bolączki Multipli.
0 x

pawel1812
Posty: 213
Rejestracja: 14 lut 2011, 04:01
Multipla: 1.6 16V 2000 oraz 2003 CNG
Gadu-Gadu: 6877228
Lokalizacja: Gdynia
x 8

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#23 Post autor: pawel1812 » 5 paź 2017, 21:06

Do tego zalinkować mój poradnik jaki to nakład pracy usunięcie korozji progów i butli CNG, na co inspektorzy po wybuchu butli VW są szczególnie wyczuleni. Jest tam też link, jak wygląda całkowicie zgnita Multipla rocznik 99.
Plastiki, fotele każdy widzi a w razie czego sam podpicuje albo wyszuka inne używane za grosze. Blacharki tak się nie naprawi, nie mając narzędzi i warunków.
0 x
Multipla 1.6 CNG 2000 w remoncie od 2017
Multipla 1.6 CNG 2003
CBR600 F4i 2002 na lato

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#24 Post autor: Darraz » 6 paź 2017, 08:21

pawel1812 - Twój poradnik bardzo konkretny. W wolnej chwili przerobimy go i wrzucimy na stronę jako artykuł dodając spostrzeżenia innych użytkowników na temat rdzy i podwozia.
1 x
tel. 691 780 705

gienek_1968
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2017, 18:37
Multipla: jest
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#25 Post autor: gienek_1968 » 6 paź 2017, 15:04

Pawle 1812
to auto to wrak. Pomijając silnik - w podłużnicach są dziury, które dyskwalifikują ten pojazd z ruchu drogowego.To nie tylko wady ukryte - to wady zatajone i oprócz KPC podpada pod KK.
Czemu kupiłem? Bo chciałem takie auto. Opis jaki mi sprzedawca wrzucił na prywatnego maila, a zdjęcia z warsztatu to niebo i ziemia. Nie oczekiwałem nówki, zresztą jeżdżę Toyotą 2006 , ale nie wałka. A nie odbieranie telefonów, odpowiedzi jedynie sms i twierdzenie, że tych pieniędzy się nie ma to groteska. Ja już 27 czyli dzień po tym zakupie już chciałem oddać bo zatrzymałem się w Gliwicach. Przez tyle lat nigdy z czymś podobnym się nie spotkałem. Sprzedający twierdził, że wymienił rozrząd tylko problem - nie potrafił przekazać faktury, ani warsztatu gdzie rzekomo robił. A kwota nie była oszałamiającą okazją tyle te auta kosztują. Skusiłem się głównie, na fakt że to z Klubu.
A tu zadaje kłam, że od umowy nie można odstąpić i widziały gały co brały.
Kodeks cywilny
Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).
§ 2. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jeżeli jest obciążona prawem osoby trzeciej; w razie sprzedaży praw sprzedawca jest odpowiedzialny także za istnienie praw (rękojmia za wady prawne).

Art. 559. Sprzedawca nie jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które powstały po przejściu niebezpieczeństwa na kupującego, chyba że wady wynikły z przyczyny tkwiącej już poprzednio w rzeczy sprzedanej.

Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.
§ 2. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy z powodu wady rzeczy sprzedanej, strony powinny sobie nawzajem zwrócić otrzymane świadczenia według przepisów o odstąpieniu od umowy wzajemnej.
§ 3. Jeżeli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad.
§ 4. Jeżeli sprzedawca dokonał wymiany, powinien pokryć także związane z tym koszty, jakie poniósł kupujący.

Art. 561. § 2. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz określona co do tożsamości, a sprzedawcą jest wytwórca tej rzeczy, kupujący może żądać usunięcia wady, wyznaczając w tym celu sprzedawcy odpowiedni termin z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu od umowy odstąpi. Sprzedawca może odmówić usunięcia wady, gdyby wymagało ono nadmiernych kosztów.
§ 3. Przepisy powyższe nie wyłączają uprawnienia do odstąpienia od umowy lub do żądania obniżenia ceny.

Art. 563. § 1. Kupujący traci uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia, a w wypadku gdy zbadanie rzeczy jest w danych stosunkach przyjęte, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca po upływie czasu, w którym przy zachowaniu należytej staranności mógł ją wykryć. Minister Handlu Wewnętrznego może w drodze rozporządzenia ustalić krótsze terminy do zawiadomienia o wadach artykułów żywnościowych.

Art. 568. § 1. Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wygasają po upływie roku, a gdy chodzi o wady budynku - po upływie lat trzech, licząc od dnia, kiedy rzecz została kupującemu wydana.
§ 2. Upływ powyższych terminów nie wyłącza wykonania uprawnień z tytułu rękojmi, jeżeli sprzedawca wadę podstępnie zataił.
§ 3. Zarzut z tytułu rękojmi może być podniesiony także po upływie powyższych terminów, jeżeli przed ich upływem kupujący zawiadomił sprzedawcę o wadzie.
0 x

gienek_1968
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2017, 18:37
Multipla: jest
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#26 Post autor: gienek_1968 » 6 paź 2017, 15:35

a to dostałem na prywatnego maila:
Witam - tyle zdjęć mam zrobionych na ten moment. Jest już ciemno więc więc więcej nie zrobię. Zdjęcia zrobione na szybko dzisiaj telefonem. Auta nawet dobrze nie posprzątałem bo w piątek dostaliśmy wiadomość o mieszkaniu a wczoraj cały dzień padał deszcz.
Auto zostało przywiezione do Polski w 2010 r. Kupiliśmy je z żoną od handlarza z Poznania. Jesteśmy jego pierwszymi właścicielami w kraju. Jesteśmy oboje nie palący więc w aucie nikt nie palił. Auto służyło wyłącznie do przewożenia nas z dziećmi.Auto kupiłem z niewielkim wgnieceniem w okolicy klamki, bez uszkodzenia lakieru. Nie próbowałem nawet tego wyciągać aby nie uszkodzić lakieru. Auto ma co prawda parę niewielkich kwiatków ale, generalnie blacha jest zdrowa. Posiada pełne standardowe wyposażenie dla tego modelu i rocznika czyli : elektrycznie składane i podgrzewane lusterka zewnętrzne. klimatyzacja w wersji podstawowej - nabita, sprawna. Webasto podgrzewające silnik. Włącza i wyłącza się automatycznie. Elektrycznie podnoszone i opuszczane siedzisko kierowcy. W schowku nad kierownicą zamontowałem dwa dodatkowe gniazda zapalniczkowe do ewentualnego ładowania telefonu i nawigacji. Założyłem też czujniki cofania a ich ekran znajduje się tuż nad kierownicą. Ponadto kamera cofania parametrach 1 luxa , z dookolnym podświetlaniem oka. Ekran o przekątnej 7 " założony na lusterku wewnętrznym włącza się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego. Ekran ten jest wielofunkcyjny i można do niego podpiąć odtwarzacz filmów i bajek. Fabryczny centralny zamek, sterowany z pilot5a w kluczyku. Dwa oryginalne kluczyki. Pełna niemiecka dokumentacja. System AUDIO oryginalny z radiem kasetowym fabrycznym i zmieniarką na 10 płyt CD w bagażniku. W bagażniku jest również założone dodatkowe podświetlanie ledowe.. Fabryczny mechanizm opuszczania koła zapasowego po zerwaniu linki został przerobiony na śrubę. Nie znam się na mechanice więc w silniku sam nie grzebię ale chodzi według mnie bardzo dobrze. Jest zrywny i mocny, choć coś tam rosi sądząc po kilku mokrych śladach. Przegląd robiłem w lipcu i nie przyczepili się do niczego. Tak więc przegląd jest to lipca 2018 r. Ubezpieczenie do sierpnia 2018 r. Na dachy zamontowana jest antena DUO SIRIO - bat ukośny to radiowy a pionowy to antena CB. Przyłącze zasilania do CB i wtyk antenowe schowane pod konsolą.
Auto sprzedajemy gdyż mamy możliwość wykupienia mieszkania a to jest dla nas ważniejsze w tym momencie.
Jedna rzecz którą miałem zrobić ale nie zdążyłem to wymiana oleju.
Nie wiem co mógł bym jeszcze napisać ale chętnie odpowiem na pytania.
A cha auto ma na wy wyświetlaczu 240 tys. ale po małym remoncie - wymiana rozrządu, szklanek i jeszcze jakichś tam elementów ma przejechane znacznie mniej.
Juto co prawda oboje z żoną pracujemy i w domu będziemy po godz. 15,00 ale w ciągu dnia auto będzie ze mną w pracy tj. w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 62 tj. Park Handlowy ZAKOPIANKA. Auto zarejestrowane jest na żonę ale mam umowy podpisane przez nią in-blanco.
Z uwagi na to, że auto było u nas dość długo i sprawowało się doskonale traktowaliśmy go jak członka rodziny stąd jego imię MATYLDA.
Od razu mówię, że z tej ceny nie zejdziemy niżej niż 200 / 300 zł.
0 x

gienek_1968
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2017, 18:37
Multipla: jest
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#27 Post autor: gienek_1968 » 6 paź 2017, 18:47

I TAK WYGLĄDA PODŁOGA - doskonałym stanie
Załączniki
PA060749.JPG
PA060749.JPG (576.7 KiB) Przejrzano 735 razy
PA060748.JPG
PA060748.JPG (597.08 KiB) Przejrzano 735 razy
PA060745.JPG
TAK WYGLĄDA PODŁUŻNICA
PA060745.JPG (614.75 KiB) Przejrzano 735 razy
0 x

gienek_1968
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2017, 18:37
Multipla: jest
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#28 Post autor: gienek_1968 » 6 paź 2017, 19:06

czy przesadzam, czy z opisu mógłbym takich kwiatków się spodziewać? tym bardziej, że miałem w KR kilka innych za tym właśnie przemawiał opis i...KLUB
Załączniki
PA060746.JPG
PA060746.JPG (598.51 KiB) Przejrzano 733 razy
PA060752.JPG
PA060752.JPG (574.47 KiB) Przejrzano 733 razy
PA060753.JPG
PA060753.JPG (564.95 KiB) Przejrzano 733 razy
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#29 Post autor: Darraz » 6 paź 2017, 19:26

Pawcio nie był członkiem klubu, lecz użytkownikiem forum, ktorych tu ponad 2000 się zarejestrowało. Żaden powód nie powinien uśpić czujności kupującego, niemniej sprawa przykra.
Bywały osoby, które były związane z klubem i mimo tego sprzedając auto nie reklamowały go tutaj mając świadomość, że auto jest w złym stanie. Bywały też i takie, które mało kto widział a chętnie oferowały auto jako pewne wykorzystując do sprzedaży forum, co - nie da się ukryć - dodaje takiej Multipli kilka punktów wiarygodności.
1 x
tel. 691 780 705

gienek_1968
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2017, 18:37
Multipla: jest
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Re: Z bólem serca muszę sprzedać moją Matyldę - 1,9 JTD 99r.

#30 Post autor: gienek_1968 » 6 paź 2017, 19:40

Ja do klubu/forum nie mam jakiegokolwiek żalu. Po prostu źle trafiłem.Ale postanowiłem, że po zakończeniu sprawy z tym oszustem i tak kupię Multiplę i to MKI bo mi się podoba :lol:
1 x

ODPOWIEDZ