Obrazek

Ciekawe ogłoszenie...być może Multipla również (JTD 02/03)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Ciekawe ogłoszenie...być może Multipla również (JTD 02/03)

#1 Post autor: Darraz » 14 wrz 2010, 04:38

Na Allegro pojawiło się takie oto ogłoszenie:
http://moto.allegro.pl/fiat-multipla-1- ... 78981.html
Żeby nie klikać skopiowałem je tutaj:
"Witam
Mam do sprzedania Fiata Multiple 1.9JTD w najmocniejszej z produkowanych wersji silnikowej 115KM.
Data pierwszej rejestracji to 2003 rok. Auto zostało kupione w salonie w polsce.
Jestem właścicielem tego auta od 4 lat i kupiłem je od znajomego, teraz sam je sprzedaję bo kupiłem coś wiekszego i nowszego. Auto jest bezwypadkowe i było używane tylko w celach prywatnych.
Przez cały okres eksploatacji praktycznie bezawaryjne, w ostatnim okresie były kłopoty ze sprzęgłem, ale miesiąc temu wymieniłem je na nowe więc teraz jest wszystko jak być powinno. W aucie regularnie były wymieniane wszystkie elementy podlegające naturalnemu zużyciu eksploatacyjnemu, jak świece żarowe, wachacze, klocki, tarcze i amortyzatory. Z silnikiem nic się nie dzieje i nigdy nie działo, pracuje praktycznie tak samo jak 4 lata temu gdy go kupiłem czyli doskonale. Nic nie cieknie, nie dymi, nie bierze oleju. Olej i filtry były wymieniany regularnie co 10tyś km. Klimatyzacja czyszczona i uzupełniana na początku sezonu. Jesli osoba zainteresowana będzie z opolszczyzny mogę ją skierować do warsztatu gdzie auto było obsługiwane przez te wszystkie lata i gdzie doskonale je znają. Przebieg oczywiście autentyczny. Wnętrze auta bardzo zadbane. Auto jest zarejestrowane, a przegląd techniczny ważny do kwietnia 2011.
Posiadana przeze mnie wersja auta wyposażone jest w:
- ABS
- elektryczne szyby
- elektryczne lusterka
- klimatyzację
- komputer pokładowy
- immobilizer
- autoalarm
- centralny zamek
- wspomaganie kierownicy
- 4 x hamulce tarczowe (w tym modelu normą są tarcze tylko z przodu)
- 2 x airbag
- Radio CD/MP3 z wejściem USB
- alufelgi
- hak holowniczy
- 2 komplety oryginalnych kluczyków + oryginalny kluczyk serwisowy + karta kodowa
- oryginalna instrukca obsługi w języku polskim
Auto sprzedaję razem z drugim kompletem opon zimowych po 2 sezonach w stanie bardzo dobrym + stalowe felgi + oryginalne kołpaki Fiata. W aucie zostawiam oczywiście gaśnicę i trójkąt.
A teraz trochę refleksji osobistych na temat tego auta. Przez całe 4 lata byłem z niego zadowolony jak z zadnego innego posiadanego wcześniej samochodu. A jeździłem wcześniej golfem i passatem.
Rodzina była w nim zakochana i sprzedajemy go z wielkim żalem. Gdyby Fiat produkował jakąś nową wersję Multipli wszedłbym w to bez wahania, niestety nie produkuje więc musiałem kupić coś bardziej "normalnego". Auto jest niesamowicie funkcjonalne, 6 wygodnych foteli z pełną swobodą aranżacji wnętrza, można je składać wyciągać, przesuwać itp. Pozornie z zewnątrz wcale nie takie duże, a w środku zaskakuje ogromną przestrzenią (ta szerokość) i doskonałą widocznością. Po wyciągnięciu foteli uzyskujemy zupełnie płaską podłogę, beż żadnych wałów, tuneli czy progów. Dzieki mocnemu silnikowi z bardzo dużym momentem obrotowym auto jest bardzo dynamiczne i wspina się bez zadyszki pod każdą górę z kompletem pasażerów. Przyśpieszenie bardzo pozytywnie zaskakuje jak na taką "pokrakę". Dzięki dużej szerokości nadwozia auto doskonale trzyma się drogi i świetnie się prowadzi, a równocześnie wysokie zawieszenie sprawia, że nie boi się żadnych polnych dróg. Wbrew obiegowej opini o Fiatach to auto praktycznie mi się nie psuło i nigdy mi się nie zdarzyło żeby nawet najcięższej zimy odmówiło posłuszeństwa.
Na koniec rzecz może bez znaczenia, ale wyjątkowa i miła. Wszyscy właściciele multipli pierwszej generacji na ulicach pozdrawiają się mrugnięciem świateł :)
Zalety tego auta mógłbym wymieniać długo, nie mniej jednak posiadany przeze mnie egzemplarz ma też wady, nie zamierzam ich ukrywać i ze względu na nie chcę je sprzedać nieco taniej niż wskazywałby na to rocznik i data pierwszej rejestracji.
Najbardziej widoczną wadą jest wgniecenie przedniego lewego błotnika (prezent od kogoś na parkingu, ewentualna naprawa to około 300zł), auto ma też niewielkie wgniecenie na masce (ślad po kamieniu na drodze w Rumuni), peknięcie w dolnej części przedniego zderzaka, sklejone i prawie nie widoczne (zaspa lodowa na parkingu). A z rzeczy niewidocznych, ale o których trzeba wspomnieć to niesprawny mechanizm opuszczania koła zapasowego (koło od roku wożę w bagażniku, mozna to naprawić tylko trzeba znaleść najlepiej na allegro używany mechanizm, cena na allegro to około 200zł, nowy z salonu fiata niestety ponad 500). Zbliża się też czas wymiany paska rozrządu koszt około 300zł. Przy wymianie sprzęgła mechanik wspominał, że można powoli mysleć o kole dwumasowym (sprawa nie jest pilna i śmiało można z tym jeszcze długo jeździć i gdyby mechanik nie powiedział to nie wiedzałbym o tym bo na oko nic się nie dzieje, ale wiem o tym więc piszę, ewentualny koszt to około 800zł). Innych niespodzianek w samochodzie nie ma.
Cena multipli z tego rocznika z pierwszą rejestracja w 2003 roku to około 14tyś zł. Ze względu na wymienione przeze mnie usterki proponuję cenę 12tyś.
Sądzę, że auto jest warte tej ceny i mogę je śmiało polecić osobom które nie kupują auta oczami (nieszczęsne wgniecenie na błotniku) i szukają samochodu ze znaną historią i od osoby prywatnej.
Ewentualne pytanie proszę kierować na maila: tygruk@o2.pl lub telefonicznie pod nr. 509264538"
Obrazek
(więcej zdjęć w ogłoszeniu)

Jeżeli opis może zachęcić do kupna auta to ten moim zdaniem takim jest. Niestety zobaczyć tego auta z racji sporej odległości nie mogę... trochę zaniżone w opisie koszty napraw, chyba że ktoś sam kupuje rozrząd i go naprawia i to samo z dwumasą - o ile się orientuję za 800zł bez problemu można zregenerować i jeszcze trochę zostanie a nowa za tą cenę jest nieosiągalna. Opis auta sugeruje, że jakieś usterki są (jak to w używanym samochodzie) i sprzedający tego nie ukrywa. Przebieg auta (203 tys.) myślę że autentyczny tym bardziej, że auto krajowe i wyłącznie w prywatnych rękach.
0 x
tel. 691 780 705

ShaMaN
x 4

Re: Ciekawe ogłoszenie...być może Multipla również (JTD 02/03)

#2 Post autor: ShaMaN » 20 paź 2010, 05:34

Usunięte przez autora
Ostatnio zmieniony 3 lut 2011, 21:18 przez ShaMaN, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Ciekawe ogłoszenie...być może Multipla również (JTD 02/03)

#3 Post autor: Darraz » 20 paź 2010, 12:23

ShaMaN pisze:Nie wiem, bo się 2003 aż tak bardzo nie interesuję, ale 2002 kosztuje w woj.łódzkim od 17'000 do 24'000 w zależności od wyposażenia.
Radku, skąd Ty ten cennik wytrzasnąłeś? Interesujesz się tak bardzo rocznikiem 2002, więc musisz być ekspertem przy tak wąskiej specjalizacji a jest zgoła inaczej. Podaję link do ofert sprzedaży aut z roku 2002 z silnikiem JTD.

Tam gdzie u Ciebie się zakres cen zaczyna to w ogłoszeniach się w zasadzie kończy. Jedna sztuka jest wyceniona na więcej niż 17 tys... a do 24 bardzo daleko. Podałeś przedział cen typowy raczej dla rocznika 2004.
To, że ceny napraw "jakieś niskie" nie spowodowało u mnie dodatkowych podejrzeń co do tego auta. Po prostu stwierdziłem fakt, a "kumaty" kupujący inaczej powinien przeliczyć sobie wszystkie koszty. Po ich zsumowaniu łatwo obliczyć, że opłacałoby się ten samochód wziąć na warsztat i tak się najprawdopodobniej stało. Dzień po tym jak napisałem post auto zostało sprzedane a aukcja zakończona.
Przysłowie o krowie - jeżeli już musiałbym go użyć komentując ogłoszenie - użyłbym raczej do opisu wychwalającego auto mimo złego stanu technicznego. Opis owszem był obszerny, ale zawierał opis zarówno dobrych jak i złych stron oferowanego auta...
Czego się dopatrzyłeś analizując ten unikalny model?
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
ksiazelech
Klubowicz
Posty: 2762
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:30
Multipla: JTD 138KM 2002r.
Skype: ksiazelech
Lokalizacja: RYBNIK (Śląskie)
x 50

Re: Ciekawe ogłoszenie...być może Multipla również (JTD 02/03)

#4 Post autor: ksiazelech » 20 paź 2010, 17:40

Co do cen to jest to możliwe bo jest to rocznik 2002. Dwa lata szukałem swojej i obserwowałem też opolskie, w tamtym rejonie dosyć dużo sprowadzali tych aut z Niemiec bo jest przecież blisko granica a jak wiadomo jak rynek się nasyci to ceny idą też w dół.
Co do ceny rozrządu to pisał pewnie o samym pasku. Jak dla mnie to wszystko pasowało.
0 x
Fiat Multipla 1,9 JTD 138KM 2002r. ciemna zieleń
Były; 126p/CC700/Tico+LPG/Siena1,6 16V 101KM+LPG
Marea Weekend 1,9 TD 100KM

ShaMaN
x 4

Re: Ciekawe ogłoszenie...być może Multipla również (JTD 02/03)

#5 Post autor: ShaMaN » 20 paź 2010, 21:49

Usunięte przez autora
Ostatnio zmieniony 3 lut 2011, 21:17 przez ShaMaN, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Ciekawe ogłoszenie...być może Multipla również (JTD 02/03)

#6 Post autor: Darraz » 21 paź 2010, 04:48

ShaMaN pisze:No, ale ja wyraźnie zaznaczyłem, że w woj.łódzkim, bo łódzkie wcale do tanich nie należy i o dziwo stolica bywa już tańsza.
Wiem, że pisałeś o województwie łódzkim a link do ogłoszeń które podałem dotyczy całej Polski do której i łódzkie należy. Niestety obecnie w Twoim województwie żadnej z tego rocznika nie ma. Sugerujesz, że jak się pojawi to właśnie w podanym przez Ciebie przedziale cenowym i "przebije" pozostałe oferty z kraju? Jak długo właściciel takiej Multipli musiałby czekać, by znaleźć kupca na swoje auto? Porównując na przykład z tym ogłoszeniem (auto wcale nie najtańsze):
http://otomoto.pl/fiat-multipla-bardzo- ... 47178.html
to ponad 9 tys. zł różnicy gdy weźmie się pod uwagę podane przez Ciebie 24tys. zł ...
0 x
tel. 691 780 705

ODPOWIEDZ