Obrazek

Multipla, 6 osobowa, SUPER STAN!!! KLIMATYZACJA!1.9JTD 115KM

Wiadomość
Autor
qwert1972
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2010, 10:14

Multipla, 6 osobowa, SUPER STAN!!! KLIMATYZACJA!1.9JTD 115KM

#1 Post autor: qwert1972 » 14 lip 2010, 10:33

Witam. Sprzedam Fiata Multiplę rok produkcji 2003, z bardzo oszczędnym , dynamicznym, a zarazem bardzo wytrzymałym silnikiem 1.9 JTD i 115KM . Stan techniczny jak i wizualny jest bardzo dobry. Przy stanie licznika 90000 w 2008 roku [jeszcze we Francji] został wymieniony pasek rozrządu[fiat pisze ze 120000km lub 5lat]+pompa+ przeguby+ sprzęgło+tarcze hamulcowe +klocki+bębny z tyłu. Ja w Polsce tj. w maju zaraz po przywiezieniu przy stanie licznika 121000 km wymieniłem olej w silniku +filtry, drążki stabilizacyjne przód i sworznie Na zakup i wymianę tych części posiadam faktury [polskie i francuskie które opiewają na kwotę 2500 euro ] . Siedzenia z tyłu nigdy nie były używane za granicą [co widać na załączonych zdjęciach] ja jestem pierwszą osobą, która posadziła na nich swoje córki.

Wyposażenie tego modelu to:
- klimatyzacja półautomatyczna z możliwością ustawienia żądanej temp.,
- elektryczne szyby przód,
- oryginalne radio MULTIPLA[blaupunkta], możliwość pozostawienia widocznego na zdjęciach
- czujnik cofania,
- komputer,
- zielone szyby tył,
- centralny zamek sterowany z pilota.
- 2x kluczyki
Jeśli ktoś szuka naprawdę zadbanego auta bez inwestycji to ta oferta jest skierowana dla niego!!!
Zapraszam na oględziny i jazdę próbną!!!
W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod nr tel. 662551221
Wystawiam fakturę VAT-Marża. Możliwość zarejestrowania jako samochód dostawczy[odliczenia materiałów eksploatacyjnych paliwo itp.]
Tak jak wcześniej napisałem auto jest w pełni przygotowane do jazdy i nie jest to "jakaś okazja z cofanym licznikiem albo złożona z dwóch innych aut"
Poniżej link do ogłoszenia

http://allegro.onet.pl/show_item.php?item=1142254774

POZDRAWIAM
0 x

ShaMaN
x 4

Re: Multipla, 6 osobowa, SUPER STAN!!! KLIMATYZACJA!1.9JTD 115KM

#2 Post autor: ShaMaN » 21 lip 2010, 06:45

Usunięte przez autora
Ostatnio zmieniony 3 lut 2011, 20:35 przez ShaMaN, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Multipla, 6 osobowa, SUPER STAN!!! KLIMATYZACJA!1.9JTD 115KM

#3 Post autor: Darraz » 22 lip 2010, 12:36

Na przykładzie postu powyżej chciałbym wyrazić swoje zdanie na temat zamieszczania opinii o autach, które są wystawiane na sprzedaż na różnych portalach. Uważam, że opinie takie są bardzo cenne, dlatego powinno ich być na forum jaknajwięcej ponieważ na pewno są pomocne dla tych, którzy Multipli szukają. Żeby jednak były pomocne muszą być rzetelne. Jeżeli wyrażamy swoją opinię o samochodzie tylko na podstawie fotek wiele rzeczy możemy przypuszczać, domniemywać, lecz trudno być pewnym rzeczywistego stanu auta. Nawet jeżeli coś podejrzewamy nie popadajmy w paranoję i nie róbmy z igły wideł. Pamiętajmy też, że jeżeli chodzi o estetykę - jednemu przeszkadza pęknięta klamka drugi jej niemal nie zauważa, bo skupia się na technicznej stronie pojazdu i moim zdaniem kwestie techniczne powinny w głównej mierze wpływać na ocenę pojazdu.
Dlaczego swój post piszę akurat pod powyższym?
Autor powyższej opinii nie napisał, że ogladał auto osobiście dlatego wnioskuję, że swoją ocenę oparł wyłącznie na fotografiach zamieszczonych w ogłoszeniu. Według mnie wnioski, które wysnuł wybiegają daleko poza to co można na fotkach zobaczyć.
Poniżej kilka cytatów i spraw z którymi się nie zgadzam:
-auto stało w wilgoci -śruby uchwytów podłogowych są zardzewiałe (a u mnie nie);
Zauważyłem jedną zardzewiałą śrubę, widziałem na innych fotkach także dwie inne w podłodze zupełnie od rdzy wolne. To chyba nie może świadczyć o tym, że auto stało w wilgoci - równie dobrze jakieś błocko czy inny płyn, który mógł przyspieszyć korozję dostał się akurat na śrubę i stąd ta rdza. Może rację ma kolega - może ja. Jedna śruba dowodem być nie może.
-prawe tylne drzwi są niedbale pomalowane i maja poświatę matową;
Ja tego z fotek stwierdzić nie potrafię - kto widzi to samo co kolega, niech wyprowadzi mnie z błędu. Oglądając auto osobiście widziałbym zapewne "kaszkę" czy jakieś zmatowienia, przykładając tester do lakieru na pewno wiadome by było czy auto było malowane gdzieś poza fabryką - w innym przypadku o powłoce lakierniczej trudno coś stwierdzić, chyba że znacząco odbiega kolorem. Tu tego nie widzę. Dodatkowo zmylić może kąt padania światła, oświetlenie wozu ogólnie czy chociażby jakość samej fotki - na różnych zdjęciach ten sam element pojazdu może wyglądać inaczej dlatego w ocenie lakieru zalecałbym powściągliwość.
-tylne fotele są zniszczone, a o przednich już nie wspomnę;
Kwestia estetyki - dziur i przetarć nie widzę za bardzo, może są przybrudzone? Nie uważam, by stanem foteli auto znacząco obniżało swoją ogólną wartość.
-auto mocno nabłyszczone tak, że nawet pasy bezpieczeństwa oberwały nabłyszczaczem (o zgrozo!);
Sprzedający samochody często myją je i czyszczą - jedni dlatego by olśnić klienta by nie zauważył poważniejszych mankamentów, drudzy dlatego, bo poprostu wstydzą się pokazywać klientowi auto zakurzone, brudne. Ja należę do tych drugich. Sprzedając auto zawsze dbałem o to by odwiedziło myjnię, a z okazji że mam pod ręką własne urządzenie do prania dwie ostatnie bryki miały przed sprzedażą wypraną tapicerkę o wyczyszczonych plastikach nie wspomnę. Przed samą sprzedażą silnika nie myłem, ale jakieś większe śmieci, liście zawsze były usuwane spod maski.
-na desce rozd. nad kierownicą są dziury od czegoś co było tam przymontowane w dodatku krzywo;
Dziurki niewątpliwie faktem są - to się może nie podobać. Jednak czy coś tam było przymocowane krzywo... kwestia gustu poprzedniego właściciela a może tego, że owo coś czego już nie ma w tej pozycji było dla niego lepiej widoczne. Po co więc się czepiać kwestii ułożenia dziurek???
-nowe gumowe nakładki na pedały;
Czy nowe? Na pewno nadmiernie zniszczone nie są...
-nabłyszczone opony;
Też takie mam - używam spreya do opon, są ładniejsze mają głębszą czerń a czy rzeczywiście dobrze działa na gumę tego nie wiem, choć tak deklaruje producent. W każdym razie nie szkodzi.
-materiał (lub jego brak?) deski rozdzielczej różni się od materiału spod szyby(!);
Na fotkach poniżej widać, że ciemniejszy kolor materiału pod szybą to nic strasznego, te samochody tak mająod wyjazdu z fabryki. Szczególnie widać to po dwóch pierwszych fotkach.
Obrazek
-coś musiało się dziać z chłodnicą, bo są założone nowe błyszczące śruby, reszta śrub jest skorodowana;
U mnie pod maską te dwie śruby na plastiku "osłoną" go nazwać? też wyglądają gorzej od pozostałych, proszę też poprzeglądać zdjęcia silnika z innych ogłoszeń - na wielu te śruby wyglądają podobnie. Jeżeli nawet uszkodzona chłodnica była wymieniana to chyba dobrze, że jest młodsza... no chyba że wymiana to efekt kolizji...
-stary akumulator Varty -ciekawe co się stało z oryginalnym(?);
-prawa kurtyna powietrzna była już w użytku -auto było uderzone w prawe tylne drzwi;
W obu kwestiach. Chciałbym by autor zaspokoił moją ciekawość i napisał po czym "starość" akumulatora stwierdził i po czym poznał, że prawa kurtyna była w użytku. Ja tego nie wiem.
-felgi wyczyszczone nawet od wewnątrz, że też się chciało...
Mi też się chce. Sporo brudu się zbiera na alusach od wewnątrz. Im dłużej pozostawiony samemu sobie tym trudniej go usunąć. Mam zbierać dodatkowe gramy na felgach w celu lepszego wyważenia czy jak? Zresztą chcę je w dobrym stanie jaknajdłużej zachować, dlatego dbam.
Sprzedawca poleca zarejestrowanie auta jako dostawcze na firmę i oszpecenie go kratką.
Jest w ogłoszeniu jakaś wzmianka o kratce?? Nie zauważyłem...
Na koniec część podsumowania:
Panie qwert1972 sprzedajesz Pan bubla z drugiego konta, żeby sobie opinii na oficjalnym nie popsuć. Ktoś kto jest zarejestrowany jako firma na allegro ma choć jeden komentarz, a u pana jest zero jakichkolwiek komentarzy, co nie wskazuje na to by panu zaufać.
Jak chodzi silnik? Jak działa elektryka? Jak zachowuje się podwozie podczas jazdy? Jak wyglądają papiery?
Tego nie wiemy.
Z tego co napisałem powyżej auto niekoniecznie musi być takim strasznym bublem jak go widzi kolega. Daleki jestem od tego, by polecać to auto bo go nie nie widziałem a do Sosnowca by go obejrzeć się nie wybiorę.
Jeszcze odnośnie drugiej opinii o aucie zamieszczonej tutaj:
http://www.multiplaklub.pl/forum/index. ... =viewtopic
W kwestiach technicznych i estetycznych nie będę już pisał. Nie na miejscu jest jednak wyrażanie opinii na temat wyceny auta:
No i cena wyssana z palca! Jak ktoś się nie zna to kupi. W Łodzi u znajomka w komisie stała nie dawno z tego samego rocznika i wszystko miała to samo tyle że kolor srebrny bez uszkodzeń blacharskich i nabłyszczania i kosztowała (brutto) 9600 zł, więc ta Mućka jest zbyt droga jak na swoje lata i uszkodzenia (zamaskowane).
To za ile wystawi samochód sprzedający jest jego prywatną sprawą. Może być to cena kuriozalna a nam "oglądaczom" i "doradzaczom" nic do tego, chyba że sprzedający sam nas zapyta.
Zamieszczajmy więc w swoich spostrzeżeniach jaknajwięcej faktów, swoje domysły też możemy w wypowiedziach umieszczać ale ocenę auta wystawiajmy na podstawie niepodważalnych dowodów. Jeżeli jesteśmy osobami bardzo nieufnymi i podejrzliwymi to pewnie 90% samochodów, które ocenimy zostanie podsumowanych jako buble. Wymieniajmy fakty - ten kto auto kupićzamierza swoją miarą oceni naszą ocenę i wybierze czy kupować czy też nie.
0 x
tel. 691 780 705

ShaMaN
x 4

Re: Multipla, 6 osobowa, SUPER BUBEL!!! PROMOCJA!!!

#4 Post autor: ShaMaN » 23 lip 2010, 02:53

Usunięte przez autora
Ostatnio zmieniony 3 lut 2011, 20:35 przez ShaMaN, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Multipla, 6 osobowa, SUPER STAN!!! KLIMATYZACJA!1.9JTD 115KM

#5 Post autor: Darraz » 23 lip 2010, 13:38

Dzięki za ciekawe fotki. Nigdy nie próbowałem wydawać wiążącej opinii na podstawie fotografii - zawsze podstawą były osobiste oględziny i nieodzowny tester do sprawdzania grubości lakieru. Jeżeli chodzi o grafikę komputerową to wykształcenia w tym kierunku nie mam - to co wiem to tylko i wyłącznie samodzielne testy tych czy innych programów. Z wykształceniem "motoryzacyjnym" już lepiej - technikum samochodowe świadectwo mi wystawiło, niestety obecnie z mechaniką samochodową niewiele mam do czynienia.
Użyję zdjęć swojego auta i spróbuję się w nim czegoś doszukać - tylko jakich filtrów mam użyć, żeby pewnym być że różne plamki i inne zmiany w kolorystyce są wadami lakieru czy czymś zupełnie nieistotnym? Albo podrzucę Tobie foto mojego grata i mi go "przebadasz" w wolnej chwili??
My tu sobie na temat stanu auta dyskusje prowadzimy a i tak się w końcu okaże, że Samul wie najlepiej.
0 x
tel. 691 780 705

ShaMaN
x 4

Re: Multipla, 6 osobowa, SUPER STAN!!! KLIMATYZACJA!1.9JTD 115KM

#6 Post autor: ShaMaN » 23 lip 2010, 19:13

Usunięte przez autora
0 x

ODPOWIEDZ