Obrazek

"Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

"Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#1 Post autor: wojmak » 10 wrz 2018, 10:43

Tak sobie siedzę i myślę że dawno nie było spontanu w świętokrzyskim, dawno bo był zimą. Przyszłoroczny zlot to całkiem inna bajka, ale jesień w górach {małych co prawda, ale zawsze) jest piękna.
Chcemy zaproponować spontan tym razem w Sandomierzu. Oczywiście my organizujemy, ale spotkalibyśmy się tam właśnie. Proponujemy 7.10.2018. Jeszcze trwa "babie lato" i może uda się utrafić dobrą pogodę. Co w planach????

1. Zwiedzanie podziemi sandomierskich kto był to wie że warto. :D
2. Odwiedziny w domu ojca Mateusza, jego kuchni, wnętrzach, masę atrakcji, sklepik z pamiątkami - oczywiście tematycznymi 8-)
3. Posiłek w starej piekarni, gdzie pysznego chleba ze smalcem można pojeść do woli i za darmo, a jako obiad żurek, pierogi ale takich jeszcze nie jedliście, gołąbki - wszystko w starych wnętrzach, przy ławach i podane prosto ze starego pieca piekarniczego opalanego drzewem - pychota a ceny niskie, mozna kupić również pieczywo i inne wyroby piekarskie :o :idea:
4. Bazylika gotycko - barokowa 8-)
5. Opcjonalnie Dom Jana Długosza z muzeum diecezjalnym z roku 1400 chyba, albo około tego. :) :D
6. Zamek Sandomierski z muzeum :geek: :ugeek:
7. Spacer Wąwozem Królowej Jadwigi - wąwóz lessowy cud przyrody :arrow: :arrow:
8. Pożegnalna kawa w podziemiach Ratusza. :twisted:

Oczywiście że naraz to za dużo ale to są propozycje, z których możemy wybrać najciekawsze. No i oczywiście spacer uliczkami starego miasta, pamiątkowe zdjęcia, może jakaś niespodzianka :lol: :P
Dla pań i panów możliwość zakupu wspaniałej biżuterii z krzemienia pasiastego prosto od producenta, panowie kupują oczywiście dla pań. Chętni mogą popłynąć statkiem po Wiśle, zwiedzić średniowieczny romański klasztor, albo po prostu posiedzieć w jednej z wielu przytulnych kawiarenek w Rynku, połazić po sklepach z cudami rękodzieła, albo przejechać się jednym z elektrycznych samochodzików po starym mieście z przewodnikiem( autka są replikami starych samochodów ) :!: :!: :!: :!: :!:

Spotkalibyśmy się około 9.30 - 10.00, w jakimś miejscu które jest do ustalenia, na razie czekamy na zgłoszenia najpóźniej do 1 -go październik. Po tym terminie albo się spontan odbędzie z chętnymi, albo jak będzie brak kandydatów to przykre ale trudno odwołamy.
A więc :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: otwieramy listę chętnych::::::::

Diabeł świętokrzyski z czarownicą oczywiście będą ale tym razem incognito po cywilnemu. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Pozdrawiamy
1 x

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2586
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 82

Re: "Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#2 Post autor: miszczu77 » 23 wrz 2018, 16:20

Czy spontan jest aktualny, bo coś nie ma chętnych, a rozważamy przyjazd?
0 x

adam1972
Posty: 1196
Rejestracja: 10 gru 2016, 21:50
Multipla: jtd115 KM,2004
Lokalizacja: chorzów
x 52

Re: "Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#3 Post autor: adam1972 » 23 wrz 2018, 19:41

Myślę że będzie aktualny moja ekipa dosuje się do listy bardzo nas cieszy że SPONTANIK jest organizowany. Skład ekipy 2 osoby dorosłe troje dzieci izdrawiamy ;) ;) PS kolego wojmak mam nadzieję że znajdą się chętni a jeśli chodzi o mnie to do trzech razy sztuka :D :D. No i chętne ekipy dopisywać się proszę do listy jeszcze sen zimowy nie obowiązuje czas ucieka a SPONTANIK warty uwagi :D
0 x

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: "Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#4 Post autor: wojmak » 26 wrz 2018, 19:29

To w takim razie jest nas już czworo.
Oto lista:
1. adam
2.miszczu
3.wojmak
4.Paarys ?????
No nic poczekamy do 1-go jak było powiedziane.
Napiszcie czy chcecie jakąś organizację, rezerwacje czy po prostu SPONtanicznie i wspólnie uzgodnimy co robić.
Potwierdźcie też swoje przybycie mniej więcej do poniedziałku. Wtedy napiszę co gdzie i kiedy w jakim miejscu sie spotykamy i ile nas będzie. Oczywiście zawsze może być wiecej, nie zaszkodzi. Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia.
0 x

agusiaDL
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:06
Multipla: benzyna, 103KM, 2005
x 1

Re: "Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#5 Post autor: agusiaDL » 27 wrz 2018, 12:12

My się zastanawiamy nad tym wyjazdem :) damy znać jeszcze w sobotę ile osób będzie 2+1 czy 4+1dorośli + dziecko 3latka

Jeszcze mam pytanie czy jest możliwość noclegu z soboty na niedzielę polcacie jakieś lokum?
0 x

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: "Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#6 Post autor: wojmak » 27 wrz 2018, 15:23

Nie planujemy noclegów dlatego że jest to jednodniowy spontan, a jeżeli ktoś sobie życzy pozostać dłużej to musi sobie sam na własną rękę załatwić spanko, ale wiem ze nie jest o to trudno, bo już po sezonie i głównych imprezach. Super czekamy więc na decyzję, im więcej tym lepiej. Spanko gwarantujemy na zlot, bo już są zamówione miejsca. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Pozdrawiamy.
0 x

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: "Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#7 Post autor: wojmak » 27 wrz 2018, 15:27

Zatem czekamy do poniedziałku na chętnych, a tak właściwie to do -----------------no powiedzmy 4-go października.
Wybierzcie co byście chcieli zobaczyć bo do podziemi i domu ojca Mateusza trzeba by chyba zrobić rezerwację, tak mi się wydaje, po co czekać w kolejce, a wejścia są na godziny.
0 x

adam1972
Posty: 1196
Rejestracja: 10 gru 2016, 21:50
Multipla: jtd115 KM,2004
Lokalizacja: chorzów
x 52

Re: "Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#8 Post autor: adam1972 » 27 wrz 2018, 15:37

My napewno podziemia dom ojca mateusza posilek w atarej piekarni ;)
0 x

Majkel78
Klubowicz
Posty: 359
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:59
Multipla: JTD,110KM,2001
Lokalizacja: Leszno
x 24

Re: "Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#9 Post autor: Majkel78 » 28 wrz 2018, 07:25

Fajny spontan.Szkoda,że nas nie będzie,ale to bardziej z przyczyn logistycznych.Mam propozycję.Moze dałoby się wrzucić to w program przyszłorocznego zlotu?
0 x

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: "Śladami ojca Mateusza" Spontan w Sandomierzu

#10 Post autor: wojmak » 28 wrz 2018, 08:32

Kolego Majkel szkoda że Was nie będzie, staramy się aby było ciekawie i atrakcyjnie i zawsze tak jest.
Natomiast jeżeli chodzi o zlot nie da rady wpiąć tego bo plan już jest zrobiony, wszystko rozpisane na trzy i pół dnia i choćbyśmy nie wiem jak spięli się nie jest to możliwe technicznie i czasowo. Atrakcji i zwiedzania jest tyle że....., nie będę na razie zdradzał tajemnic. Zawsze możecie wcześniej być na zlocie lub dłużej i wtedy dacie radę. W Sandomierzu jest tyle do zwiedzania że trzeba dnia, kilka godzin to za mało. Pozdrawiam :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
0 x

ODPOWIEDZ