Obrazek

X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lukasz1953
Posty: 127
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:36
Multipla: 1.9 JTD, 115 KM, 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#41 Post autor: Lukasz1953 » 8 maja 2012, 22:01

jak się wyrobimy czasowo to wpadniemy - z JG to ok 90 km :D
0 x

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2589
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 83

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#42 Post autor: miszczu77 » 8 maja 2012, 22:35

No dobra, czas na jakieś szersze podsumowanie zlotu poza zwykłymi pochwałami i peanami.

Pomimo trzydniowych planów zlotu, wiele osób przyjechało już wcześniej dzięki wyjątkowo długiemu weekendowi. Ja też przyjechałem z ekipą już w czwartek po południu i zostaliśmy miło przyjęci w ośrodku, a do domku zaprowadził nas sam dyrektor ośrodka. Rozpakowaliśmy się, a dzięki temu, że wiele załóg już przyjechało, nawiązaliśmy pierwsze kontakty, przywitaliśmy się i zapoznaliśmy z nowymi. Pierwszego dnia zwiedziliśmy jeszcze ośrodek i w sumie na tym się skończyło.
Drugiego dnia od rana pojechaliśmy indywidualnie do MRU zwiedzać poniemieckie bunkry. Muszę przyznać, że robią one wielkie wrażenie i polecam zwiedzanie wszystkim zainteresowanym takimi atrakcjami. Przy okazji pojechaliśmy jeszcze do Łagowa zobaczyć tamtejszy zamek. Miasto oraz zamek są bardzo ciekawe, natomiast, jeżeli ktoś się nastawia na zwiedzanie zamku, to musi mu wystarczyć możliwość wejścia na wieżę, bo reszta jest zamieniona w hotel z restauracją. Po powrocie i szybkim obiedzie nastąpiło otwarcie zlotu i rozpoczęły się różne konkursy. Chyba najciekawszym z nich był konkurs rzutu wałem korbowym, który okazał się w rzeczywistości trudniejszy, niż początkowo wyglądało. Pomimo usilnych prób z ledwością przekroczyłem granicę 4 m. Poza tym odbyło się ognisko i przeprowadzono wiele ciekawych rozmów i wymieniono wiele uwag na temat, jaki samochód jest najlepszy i dlaczego multipla. Zabawa trwała do późnej nocy.
Następnego dnia zgodnie z harmonogramem nastąpił wyjazd na wycieczkę krajoznawczą do Mniszek, gdzie mieliśmy zwiedzić odnowiony folwark. Muszę przyznać, że byłem do tego sceptycznie nastawiony, jednak okazało się, że cały ośrodek jest bardzo fajnie zorganizowany i można zapoznać się z warunkami życia w dawnych folwarkach i do tego samemu wypróbować, jak pewne zawody kiedyś wyglądały i jak ludzie sobie kiedyś radzili bez prądu, komputerów, internetu i kuchenek mikrofalowych. Sam przejazd do i z ośrodka moim zdaniem był całkiem nieźle zorganizowany, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość aut oraz brak wsparcia ze strony służb mundurowych. Ciekawym akcentem było na pewno wspólne zdjęcie w pobliżu mostu w Sierakowie. Po powrocie była chwila czasu na odpoczynek i spożycie posiłków regeneracyjnych. Zgodnie z harmonogramem po przerwie rozpoczęła się część bardziej rozrywkowa. Niestety pogoda za bardzo nie sprzyjała, bo zaczął siąpić deszcz i wiele konkursów trzeba było przeprowadzić w przyspieszonym tempie. Trudno mi wymienić i ocenić wszystkie konkursy, bo było ich całkiem sporo. Moim zdaniem najciekawszy był zręcznościowy konkurs jazdy samochodem zorganizowany przez Mariocie. Jest to rzecz, której do tej pory brakowało, a przecież to właśnie dzięki motoryzacji tworzymy nasz klub. Poza tym odbyły się również konkursy rysunkowe dla dzieci, konkurs włoski, konkurs wiedzy o naszych autach, nie zabrakło również konkursu "miś mokrego podkoszulka" :). Poza tym, pomimo niesprzyjającej pogody, dużo rozmawialiśmy, wymienialiśmy uwagi i poznawaliśmy szczegóły (i faktyczne przebiegi) naszych aut.
Dzień zakończył się pokazem mocy naszych świateł i klaksonów.
Na niedzielę był zaplanowany wyjazd na pokaz tulipanów, jednak trudno mi coś na ten temat powiedzieć, ponieważ niestety na niego nie dotarłem, ale nie mogę winić organizatorów, bo wstałem o godzinę za późno. Pogoda jeszcze się pogorszyła i zrobiło się zimno.
Około dwunastej wyjechaliśmy z ośrodka i udaliśmy się w kierunku domu. Po drodze zwiedziliśmy jeszcze zamek w Szamotułach (polecam) i ruszyliśmy do Łodzi. W Poznaniu spotkała nas jeszcze jedna atrakcja, ponieważ w drodze spotkaliśmy MultiplaGT, jednak nie było czasu na dłuższe spotkanie, więc tylko sobie pomrugaliśmy i pomachaliśmy i każdy udał się w swoim kierunku.

Ogólnie muszę powiedzieć, że zlot był udany i myślę, że nasza władza ma słuszną linię rozwoju klubu.
W końcu nie zabrakło gadżetów dla klubowiczów. Wszystko odbywało się zgodnie z harmonogramem i trudno się było nudzić. Jak chodzi o punktualność, to myślę, że tak powinno być, zwłaszcza że organizatorzy zaznaczali, że wyjazd będzie o czasie i nie będzie czekania na spóźnionych. Skoro były zorganizowane różne atrakcje w postaci zwiedzania i była umówiona z ośrodkami godzina przyjazdu, to trzeba się jej trzymać. To jest moje prywatne zdanie i nie miałbym pretensji, jeżeli sam bym się spóźnił i musiał jechać sam.

Może ktoś nowy, kto był po raz pierwszy, jeszcze oceniłby, jak został przyjęty, bo mnie jest to trudno ocenić.

Krótkie wypunktowane podsumowanie:
Minusy:
- pogoda, zwłaszcza w sobotę wieczorem i niedzielę,
- konkurs rzutu wałem korbowym odbył się w piątek a nie w sobotę (jak było planowane), mnie to nie przeszkadzało, ale może ktoś poczuł się zawiedziony, że przyjechał w sobotę i konkurs był już rozstrzygnięty.
- ośrodek był dosyć rozległy i mieścił się po dwóch stronach ruchliwej drogi, ale z drugiej strony ciężko znaleźć ośrodek z podobnymi atrakcjami i takiej cenie.
- trudno coś jeszcze wymienić, może to, że było dużo komarów i muszek, które były dosyć dokuczliwe.

Plusy:
- bardzo dobra organizacja,
- dużo atrakcji i konkursów,
- ciekawe nagrody,
- wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie,
- dużo innych, które teraz mi nie przychodzą do głowy.

Łubu dubu, łubu dubu ......
To byłem ja Jarząbek, trener drugiej klasy :)
0 x

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2589
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 83

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#43 Post autor: miszczu77 » 8 maja 2012, 22:46

Jeszcze jak chodzi o zdjęcia, to wrzucę je jutro na jakiś inny serwer, bo ten sendspace to jakieś nieporozumienie jest. Ciągle zajęty.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#44 Post autor: Darraz » 9 maja 2012, 06:46

Mimo ciągłej zajętości udało mi się wyciągnąć te fotki od sendspace. Co prawda zassało po 35 próbie chyba, ale fotki mam.
Bartek, wrzucę Twoją relację na stronę i teraz dopiero będę mógł zabrać się za zrelacjonowanie zlotu z punktu widzenia organizatora.
Jeżeli ktoś jeszcze ma ochotę napisać coś więcej na temat tego jak odebrał zlot w Sierakowie to niech swoje podsumowanie umieści.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Szajka
Posty: 164
Rejestracja: 5 mar 2011, 20:54
Multipla: JTD, 115 KM, 2005
Lokalizacja: Łódź

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#45 Post autor: Szajka » 9 maja 2012, 09:12

Darraz pisze:Te są rzeczywiście bardzo niskiej rozdzielczości. Na pewno szybciej się załadowały, ciekawe są i szkoda że prawie nic nie widać. Wrzuć może zdjęcia 1600x1200, będzie się przyjemniej oglądać.
(na PW masz wiadomość ode mnie w sprawie chorągiewek i koszulek)
Podmieniłem zdjęcia na większe. Po kliknięciu na którekolwiek z nich otwiera się przeglądarka. Większe mam tylko w RAWach. Jeżeli ktoś chce, wyślę wskazane zdjęcia przerobione z RAW na jpg w większym rozmiarze (ok. 5 Mb).
0 x
tel.:505 976 337

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#46 Post autor: Darraz » 9 maja 2012, 09:37

To nikt nie filmował trasy, jazdy wężykiem, pędzącej na złamanie wahacza kolumny?
(bo film chcę zacząć montować...)
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2589
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 83

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#47 Post autor: miszczu77 » 9 maja 2012, 17:02

Darraz pisze:Bartek, wrzucę Twoją relację na stronę i teraz dopiero będę mógł zabrać się za zrelacjonowanie zlotu z punktu widzenia organizatora.
Jak chcesz, to trochę pozmieniaj, żeby było bardziej obiektywnie, bo ja opisałem swoje osobiste wrażenia. Poza tym nie byłem na wystawie tulipanów, więc opisu też nie było.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#48 Post autor: Darraz » 9 maja 2012, 19:07

Zostawię tak jak jest. Zrobimy dwie relacje - jednąTwoją z punktu widzenia uczestnika a ja montuję drugą z punktu widzenia organizatora. I film też montuję.
0 x
tel. 691 780 705

monolith1
Posty: 522
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:38
Multipla: jtd 110 km,2002
Skype: heniek konieczny9
Lokalizacja: pasikurowice.wroclawska49
x 18

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#49 Post autor: monolith1 » 10 maja 2012, 11:50

Witam wszystkich . Na zlocie w Sierakowie bylem pierwszy raz.musze przyznac ze zanim doszlo do wyjazdu to mialem mieszane uczucia jak zareaguja inni zlotowicze wszak bylismy z rodzinka nowi no i coz rozczarowanie nikt nas nie wytykal palcami wrecz przeciwnie zostalismy milo przyjeci za co dzieki. zlot w bardzo fajnej atmosferze chocaz pogoda platala nam figle organizacia w najlepszym porzadku wszystko zgodnie z zaplanowanym harmonogramem fajne zabawy i konkursy nawet sam bralem w nich udzial bez sukcesow ale co tam liczy sie zabawa .Moja familia zadowolona .Organizatorzy staneli na wysokosci zadania. po powrocie do domu juz myslimy o nastepnym zlocie :)
0 x
Heniek.
790-767-513

Awatar użytkownika
WojoChoj
Posty: 675
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:02
Multipla: Była Mk1 1.6 Gaz
Lokalizacja: GCH - Pomorskie
x 1

Re: X Zlot w Sierakowie - podsumowanie

#50 Post autor: WojoChoj » 10 maja 2012, 20:55

No niestety nie wyszło by być na jubileuszowym X zlocie :cry: , ekipa WojoChoj żałuje :( , ale czasem tak to już jest i nie wszystko układa się według naszych zachcianek :| .

Pozdrowienia z Chojnic.
0 x

ODPOWIEDZ