Obrazek

Forum dyskusyjne - funkcjonalność

Propozycje zmian i udoskonaleń na klubowej stronie internetowej
Wiadomość
Autor
grol
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2010, 18:41
Multipla: JTD 115KM 2005
Lokalizacja: Ruda Śląska

Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#1 Post autor: grol » 17 paź 2010, 09:41

Witam

Dołączyłem niedawno, trochę wcześniej dołączyłem do forum nurkowego Froum Nuras (www.forum-nuras.com) i brakuje mi paru funkcjonalności tam dostępnych. Głównie chodzi o możliwość wyświetlania wiadomości nieprzeczytanych i oznaczenie wszystkich jako przeczytane oraz wyświetlenia postów od ostatniej wizyty - to zdecydowanie ułatwia bycie na bieżąco z postami. Bardzo przydatna jest też możliwość wyświetlenia podstawowych informacji o użytkowniku - kiedy był ostatnio zalogowany, wyświetlenie jego postów... Dalej: możliwość wyświetlenia wszystkich postów z ostatnich godzin, dni (bez podawania szukanego słowa).
Jeżeli coś z tego jest dostępne pod inną nazwą lub w innym miejscu, to proszę o info.
0 x
Grzesiek

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2584
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 82

Re: Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#2 Post autor: miszczu77 » 17 paź 2010, 18:38

To może ja odpowiem na zadane pytania.
Jest oczywiście możliwość wyświetlania wiadomości nieprzeczytanych. Natomiast oznaczanie postów jako przeczytanie nie jest obecnie możliwe, ale, jeżeli będzie taka potrzeba, to spróbuję to uruchomić.
Wyświetlanie postów od ostatniej wizyty sprowadza się praktycznie do tego samego, co wyświetlanie nieprzeczytanych postów. Jest również opcja wyświetlania nowych postów.
Podstawowe informacje na temat użytkowników, o których piszesz, są dostępne z pewnych względów dostępne są tylko dla klubowiczów.
Większość różnic wynika z tego, że na naszym forum zainstalowane jest phpbb w wersji 3, natomiast opcje, o których piszesz, są w wersji 2.

Nie mniej jednak twoje uwagi są ciekawe i postaram się w miarę możliwości, czasu i chęci wprowadzić nowe opcje w przyszłości.
0 x

Awatar użytkownika
Grze$ku
Admin
Posty: 420
Rejestracja: 21 gru 2009, 01:34
Multipla: JTD, 105 KM, 1999
Skype: wojnarowscy
Lokalizacja: Przemyśl
x 4

Re: Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#3 Post autor: Grze$ku » 17 paź 2010, 19:10

Ja napiszę krócej:
- w prawej górnej części strony masz zawsze wyświetlone dwa linki: "Nieprzeczytane posty" oraz "Nowe posty"
- po przejściu na stronę główną forum masz nieco niżej link "Oznacz działy jako przeczytane"
- pod każdym postem jest ikonka "Profil", po kliknięciu są różne informacje na temat autora postu

Załatwia to chyba większość Twoich potrzeb. Z powyższych ja najczęściej korzystam z opcji "Nieprzeczytane posty". Brakuje opcji wyświetlenia wiadomości napisanych w podanym okresie czasu - jak już miszczu napisał, jeżeli będzie taka możliwość to postaramy się to zainstalować.
0 x

grol
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2010, 18:41
Multipla: JTD 115KM 2005
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#4 Post autor: grol » 17 paź 2010, 19:11

zapomniałem o jeszcze jednej przydatnej funkcji: cytowanie selektywne - bardzo ułatwia pokazanie do czego się odnosimy (jak np.poniżej)

cytat miszczu77:
"Wyświetlanie postów od ostatniej wizyty sprowadza się praktycznie do tego samego, co wyświetlanie nieprzeczytanych postów."
To nie to samo, po oznaczeniu jako przeczytane zostaje jeszcze opcja od ostatniej wizyty i wyświetla przeczytanie i nie.
Sprawdzanie nieprzeczytanych i odznaczanie jako przeczytane tego co nie chcę czytać to podstawowy sposób czytania forum i bycia na bieżąco...
Sprawdzenie kto kiedy był ostatnio na forum jest bardzo przydatne, podobnie jak zobaczenie jego postów - z jakiego względu to ograniczacie?
0 x
Grzesiek

grol
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2010, 18:41
Multipla: JTD 115KM 2005
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#5 Post autor: grol » 17 paź 2010, 19:18

Grze$ku

co do opcji to chyba to o co chodzi, chociaż trochę 'na około' - poklikam, zobaczę
ikonki 'profil' nie widzę
0 x
Grzesiek

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2584
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 82

Re: Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#6 Post autor: miszczu77 » 17 paź 2010, 19:22

Cytowanie selektywne jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy kliknąć odpowiedź. Na dole wyświetlana jest lista dotychczasowych postów. Zaznaczasz wybrany tekst, klikasz cytuj i już.

Na przykład:
grol pisze:zapomniałem o jeszcze jednej przydatnej funkcji: cytowanie selektywne - bardzo ułatwia pokazanie do czego się odnosimy (jak np.poniżej)
0 x

grol
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2010, 18:41
Multipla: JTD 115KM 2005
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#7 Post autor: grol » 18 paź 2010, 07:08

miszczu77 pisze:Cytowanie selektywne
OK, działa!
0 x
Grzesiek

Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 42

Re: Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#8 Post autor: Marek_B » 28 wrz 2011, 20:42

jest taki mały problem na stronie forum - brak odnośnika do głównej strony klubu (chyba że nie umiem znaleźć) trochę to przeszkadza,
0 x

kociewie
x 4

Re: Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#9 Post autor: kociewie » 28 wrz 2011, 21:34

A jest odnośnik. W dziale "Klub Fiata Multipla" -> http://www.multiplaklub.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Całkiem u góry TREŚCI strony, z taką ładną ikonką z globusikiem.
0 x

Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 42

Re: Forum dyskusyjne - funkcjonalność

#10 Post autor: Marek_B » 29 wrz 2011, 20:47

nie o to mi chodziło, mam na myśli nie stronę klubu, ale stronę forum
http://www.multiplaklub.pl/forum/" onclick="window.open(this.href);return false;
z tej strony "forum" nie ma żadnej ikonki żeby skoczyć szybko na stronę główną klubu - to trochę nielogiczne, skoro ze strony głównej klubu można przejść do forum, to tak samo powinno być z powrotem
0 x

ODPOWIEDZ