Obrazek

Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

tutaj można pisać o wszystkim
Wiadomość
Autor
ARTEKRadom
Posty: 84
Rejestracja: 5 cze 2012, 16:14
Multipla: CNG :)

Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#1 Post autor: ARTEKRadom » 23 sie 2012, 17:32

Witam. Ja już w domku, poprzednich fotek nie mogę skasować.. Więc najwyżej nie będą brały udziału w konkursie, lub proszę adminów o skasowanie ;). Zacznę relację.. :) Wyjechałem z Radomia w 4 osoby 08.07 o godzinie 6:00. Pierwszym moim postojem była stacja CNG-owska w Radomiu, ponieważ jechałem większość trasy na gazie:). Polska przebiegła spokojnie i upalnie. lecz Mućka wyposażona w klimatyzację, świetnie sobie dawała radę w warunkach polskich.. Gazu spalała praktycznie na styk, bądź z dużą rezerwą od stacji do stacji. Następną stację gazową miałem w Poznaniu, i tankowanie na full. Po Poznaniu Mućka kierowała się do Świnoujścia, lecz przed wjazdem na prom do Szwecji, zajechałem do Niemiec, ponieważ za granicą niemiecką jest stacja CNG oddalona raptem o 6 km, więc wolałem zapłacić 1euro za kg gazu, niż płacić dużo więcej koron w Szwecji. Wjazd na prom z pełnym zbiornikiem gazu, oraz benzyny i Mućka odpoczywa przez 8h, kierowcy również :). Po wpłynięciu do Szwecji meldujemy się w Ysttad i udajemy w kierunku na Geteborg, gdzie było zaplanowane kolejne tankowanie:). Zjeżdżamy z trasy E65 by zatankować auto, a tam niespodzianka płatność tylko kartą. Wszyscy mieliśmy w gotówce korony szwedzkie, nikt nie miał karty. Chwila zastanowień i na ratunek na stację podjechała Szwedzka taksówka, która się tankowała. Z angielskim u nas średnio, ale w jakiś sposób udało nam się dogadać, by taksówkarz zapłacił swoją kartą za nasze tankowanie, a my mu damy gotówkę. Zgodził się bez problemów, chciał na koniec odjechać, lecz prosiłem by został, w nagrodę dostał 2 polskie piwa, które wzbudziły duży uśmiech na jego twarzy. Gaz w Geteborgu zatankowany do pełna i starczył na ponad 500 km, gdzie pojemność butli, mieści w sobie zaledwie 32metry.. Spalanie rewelacyjne. Na gazie pod góry radziła sobie świetnie, bez żadnego problemu, z dużym obciążeniem osób i bagaży. Szwecja przebiegła szybko, ponieważ większość trasy to autostrady, gdzie ograniczenie było do 140. Granica Szwedzko-Norweska przebiegła tak jak bym zmieniał miasta w Polsce, bez żadnej kontroli, i gdyby nie SMS-y z informacją o zmianie sieci, nawet by człowiek nie wiedział że jest już w Norwegii..:) Gaz szwedzki, bardzo dobrze sprężony uzyskiwał większą ilość przejechanych km, niż Polski. Następne tankowanie gazu chciałem zaliczyć w Norwegii- w samej stolicy, lecz tam stacje benzynowe jak i gazowe nie są otwarte tak jak w Polsce cało dobowe. W Oslo byłem po godzinie 18:00, lecz stacja była otwarta do 16:00. Szkoda było czasu na czekanie do rana i kilkadziesąt km za Oslo skończył sie gaz i dalsza część trasy na benzynie. Przy okazji mogłem sprawdzić jakie Multipla ma spalanie na benzynie, bo wcześniej nigdy na niej nie jeździłem. Ku mojemu zaskoczeniu po przejechaniu równych 100km, na dystrubutorze padł wynik zaledwie niecałych 6 litrów benzyny. Radość duża bo liczyłem na większe, a co za tym idzie koszta podróży były mniejsza. Widok norwegów, którzy widzieli Mućkę bezcenny. Na trasię kilku tysięcy km, widziałem tylko jedną Multiplę, w takim samym kolorze jak moja.. :) Norwegia, nie przebiegła już tak szybko jak Szwecja, ponieważ ograniczania prędkości były, radary również. W Norwegii za przekroczenie 9km na h, jest mandat w wysokości 1800kr norweskich, około 950 w złotówkach.. Są również radary, które mierzą średnie prędkości, więc trzeba było się pilnować.. Droga przebiegała świetnie, bez nocy, ponieważ w Norwegii są białe noce.. Najtrudniejszy odcinek mieliśmy, na tzw. Trollstigienie, gdzie auto było katowane na biegu 1 i 2.. Na YT zainteresowani mogą zobaczyć jak wygląda Trollstigien, i wyobrazić sobie Waszą Mućkę na Trollstiginie.. Do celu dotarłem we wtorek o 1 w nocy..

Średnie spalania Mućki- benzyna najmniejsze 5,32, największe 11,2, w drodze pod Trollstigen, gdzie wskazówka opadała w oczach..
GAZ- średnio od 6 metrów, maksymalnie 8,5.

Edycja miszczu77 - wydzieliłem post do oddzielnego wątku, bo nie był związany z konkursem.
0 x

Awatar użytkownika
Asiaak1949ak
Posty: 1101
Rejestracja: 12 maja 2011, 08:53
Multipla: Niestety brak ale miłuję
Lokalizacja: Jaworzno
x 5

Re: Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#2 Post autor: Asiaak1949ak » 23 sie 2012, 18:02

Dzielna Multipla! :) Zazdroszczę widoków.
http://www.google.pl/imgres?hl=pl&clien ... 29,r:1,s:9" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Asia

ARTEKRadom
Posty: 84
Rejestracja: 5 cze 2012, 16:14
Multipla: CNG :)

Re: Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#3 Post autor: ARTEKRadom » 23 sie 2012, 18:10

Asiak, ja takie widoki mam od 5 lat, bo już tyle lat tam jeżdżę, od maja będę Mućką jechał do października.. ;), więc musi być dzielna.. Co najlepsze ja za nią zapłaciłem 4,5 tyś zł, w zeszłym roku pod koniec sierpnia.... ;)
0 x

Awatar użytkownika
Asiaak1949ak
Posty: 1101
Rejestracja: 12 maja 2011, 08:53
Multipla: Niestety brak ale miłuję
Lokalizacja: Jaworzno
x 5

Re: Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#4 Post autor: Asiaak1949ak » 23 sie 2012, 18:26

Takie tematy wypraw są super ciekawe zwłaszcza do opowiadania i np. pokaz zdjęć. Wybierasz się na jesienny zlot?
0 x
Asia

ARTEKRadom
Posty: 84
Rejestracja: 5 cze 2012, 16:14
Multipla: CNG :)

Re: Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#5 Post autor: ARTEKRadom » 23 sie 2012, 19:00

A kiedy jest i gdzie? Planuje się na jakiś wybrać... ;) Na pewno mnie poznacie:) Zdjęcia i filmiki z trasy na pewno pokażę zainteresowanym.. ;)
0 x

Awatar użytkownika
Asiaak1949ak
Posty: 1101
Rejestracja: 12 maja 2011, 08:53
Multipla: Niestety brak ale miłuję
Lokalizacja: Jaworzno
x 5

Re: Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#6 Post autor: Asiaak1949ak » 23 sie 2012, 19:13

http://www.multiplaklub.pl/forum/index. ... =viewtopic" onclick="window.open(this.href);return false;
Taka odległość to dla Ciebie pryszcz. :)
0 x
Asia

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#7 Post autor: Darraz » 26 sie 2012, 07:39

Jak to cała relacja to ja protestuję! :-)
WIęcej szczegółów proszę, zdjęcia, miejsca które warto zobaczyć, jakieś ciekawostki, zdarzenia, ceny, noclegi, porady dla tych co bymoże zechcą się wybrać...
dało by się?

(swoją drogą w wolnej chwili Chorwację spróbuję opracować i wrzucić na forum - może kogoś zachęcę do podróży nad Adriatyk)
0 x
tel. 691 780 705

ARTEKRadom
Posty: 84
Rejestracja: 5 cze 2012, 16:14
Multipla: CNG :)

Re: Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#8 Post autor: ARTEKRadom » 26 sie 2012, 18:42

Problem ze zdjęciami mam ogromny, ponieważ wszystkie zdjęcia robiłem telefonem, telefon siadł na amen i może uda się odzyskać jego dane.. Jak już wszystkie sprawy pozałatwiam w PL, to postaram się opisać szerzej wyprawę. Ja tam jechałem w celach zarobkowych, ale ceny są bardzo drogie w przeliczeniu na złotówki, ale małe w stosunku do zarobków Norwegów, gdzie najniższa stawka godzinowa wynosi 105kr w przeliczeniu ponad 60 zł na h. Z czasem opiszę, bo po powrocie mam dużo obowiązków w PL i ciężko mi jest się przestawić. W każdym bądź razie w maju zabieram swoją Mućkę, na dłuższą wyprawę:) bo do pażdziernika tam zostanę.. ;)
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#9 Post autor: Darraz » 10 wrz 2012, 06:44

A ta Norwegia to mniej więcej tak wygląda? :
http://vimeo.com/48112874" onclick="window.open(this.href);return false;
Filmik klimat kraju oddaje, czy lepsze można znaleźć w necie?
0 x
tel. 691 780 705

ARTEKRadom
Posty: 84
Rejestracja: 5 cze 2012, 16:14
Multipla: CNG :)

Re: Wakacje z Multiplą - relacja z Norwegii

#10 Post autor: ARTEKRadom » 16 wrz 2012, 18:57

Darraz pisze:A ta Norwegia to mniej więcej tak wygląda? :
http://vimeo.com/48112874" onclick="window.open(this.href);return false;
Filmik klimat kraju oddaje, czy lepsze można znaleźć w necie?
Dokładnie tak.. Czuje się jakbym był w Norwegii choć jestem w Polsce. Taki widok miałem w mojej miejscowości na codzień-Valldal.. ;) Wąskie drogi, Fjordy skały, śnieg przez cały rok.. To trzeba być osobiście, bo inaczej się nie da tego opisać.
0 x

ODPOWIEDZ