Obrazek

UWAGI do administratorów i moderatorów forum

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#11 Post autor: wojtus » 3 kwie 2015, 06:15

Może usuwać wpisy typu "za drogo" a zostawiac te z opinią o aucie. Skoro ktoś zna auto i wie że uczciwie można polecić lub nie to niech to pisze. resztę wyrzucać.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#12 Post autor: Darraz » 3 kwie 2015, 08:39

Też jestem zdania, żeby nie ograniczać działu "sprzedam" jedynie do publikacji ogłoszenia. Takie powielanie otomoto / olxa czy innych gratek by nam się tu zrobiło. Możliwość publikacji postów przyda się dla tych, którzy coś wiedzą więcej na temat auta, lub chociażby dla postów, które mogą coś prawdziwego wnieść. Np. wpis "nie żal ci sprzedawać auta? Po tylu zlotach? Nie ryczysz po kątach?" może świadczyć, że sprzedaje multimaniak, który o auto dbał. Trzeba najzwyczajniej przypilnować tego działu, bo ostatnio często - nie wiadomo dlaczego próba sprzedaży auta jest źle widziana przez innych użytkowników forum. Że jeszcze Złociutkiego nie zjechali...?
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Multiger
Posty: 202
Rejestracja: 4 sty 2015, 09:46
Multipla: JTD 105, 1999
Lokalizacja: Rodowity Łodzianin obecnie Piaseczno

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#13 Post autor: Multiger » 3 kwie 2015, 14:50

Tu nie ma co debatować tylko pogonić do pracy moderatorów ;) zakładam, że wiedzą co do nich należy i mają zdrowy rozsądek. :]
0 x

Awatar użytkownika
ksiazelech
Klubowicz
Posty: 2762
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:30
Multipla: JTD 138KM 2002r.
Skype: ksiazelech
Lokalizacja: RYBNIK (Śląskie)
x 50

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#14 Post autor: ksiazelech » 5 kwie 2015, 16:05

wojtus pisze:Może usuwać wpisy typu "za drogo" a zostawiac te z opinią o aucie. Skoro ktoś zna auto i wie że uczciwie można polecić lub nie to niech to pisze. resztę wyrzucać.
Dokładnie tak, wszystkie posty które nie są pisane w sposób uczciwy należy wywalić do kosza. :)
0 x
Fiat Multipla 1,9 JTD 138KM 2002r. ciemna zieleń
Były; 126p/CC700/Tico+LPG/Siena1,6 16V 101KM+LPG
Marea Weekend 1,9 TD 100KM

Awatar użytkownika
Multiger
Posty: 202
Rejestracja: 4 sty 2015, 09:46
Multipla: JTD 105, 1999
Lokalizacja: Rodowity Łodzianin obecnie Piaseczno

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#15 Post autor: Multiger » 9 kwie 2015, 04:32

Przepraszam czy to jakiś głupi żart??
http://www.multiplaklub.pl/forum/index. ... pic#p43739
Zwłaszcza to zdanie:
Co do tego konkretnego przypadku - jak wygląda auto sprzedający pokazał na zdjęciach, nie komentujmy estetyki auta ani w tym, ani w innych przypadkach.
Tu mam pytanie, ile kosztuje taka usługa - zakaz komentowania tego co widzimy, co znamy itp?
Pytam bo zapewne kiedyś będę sprzedawał mój samochód, to może bym skorzystał.

A teraz przyjrzyjmy się czerwonej czcionce.
To kolejny zawrót głowy, wiem że jest wcześnie rano ale to chyba nie mnie się coś popierniczyło.

Darraz z regulaminu do jakiego nas odesłałeś i z w/w informacji wynika, że teraz należy przejrzeć resztę ogłoszeń i wytargać za uszy (czyt. skasować) posty które nie idą w parze ze wspomnianymi, by nie było, że są równi i równiejsi.

"Trochę" przerost formy nad treścią.
Zbyt dużo ograniczeń nie wróży nic dobrego forum, bo niby czemu ktoś nie może napisać,że przykładowo, że zauważył pęknięty plastik gdzieś na zdjęciu, którego pęknięcie było niemalże niewidoczne albo nawet i widoczne, bądź brudy na tapicerce kojarzą mu się z rozmazaną gumą do żucia i może się wcale nie usuną. Co to zmienia w ogłoszeniu po za tym, ze pomaga i potencjalny kupujący dodaje sobie kolejnego plusa (bo ma powód do targowania, bo nie musi jechać przez pół polski, tracić czas i pieniądze by zauważyć to samo i dać sobie spokój) bądź minusa do listy elementów dyskwalifikujących dany pojazd.


Pisałem w temacie który został posprzątany, że niemal każdy z nas, podpiera się opiniami innych na temat wystawionego ogłoszeniu samochodu, czytamy wtedy opinie użytkowników, jeden widzi lekko inny odcień lakieru a drugi nie, za to ten drugi zobaczył, że jest oderwany kabelek od czujnika ABS choć sprzedający napisał, że wszystko sprawne. Takich przykładów można podać setki i po to mamy siebie, forumowiczów, użytkowników itp.
Nie rozumiem a nawet nie zamierzam rozumieć bo się na to nie zgadzam, dlaczego nagle w jednym dyskusyjnym temacie jest zakaz komentowania :shock:

Zapytam jeszcze raz ile to kosztuje, gdzie należy zadzwonić, jakie podać hasło, kim trzeba być?
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#16 Post autor: Darraz » 9 kwie 2015, 08:15

To co napisałem we wspomnianym wątku to tak zupełnie poważnie. Od jakiegoś czasu coraz częściej głównie własnie w wątkach dotyczących sprzedaży auta dochodzi do dyskusji, które zniechęcają do czytania. Zamiast 5-10 konkretnych postów, sensownych zapytań i odpowiedzi - głównie ze strony zainteresowanych kupnem mamy "ostrzał" ze strony użytkowników forum i to najczęściej zupełnie nieuzasadniony. Uwagi czy docinki wręcz na temat ceny, wyglądu i nie wiadomo czego jeszcze ot tak, bo się komuś coś wydaje.
Multiger uwierz - nie przypomiam sobie, żeby rok, dwa czy trzy lata temu takie "akcje" pojawiały się w wątkach dotyczących sprzedaży samochodu i nikt nie musiał i nadal nie musi nikomu płacić za milczenie czy też wychwalanie auta, zeby ułatwić sprzedaż.
Nadal twierdzę, że stopień zabrudzenia foteli (plastików, podsufitki) czy stopień ich zużycia to nie jest temat do komentarzy, jeżeli chodzi o stronę estetyczną, bo zaraz też pojawiają się próby oceniania sprzedającego i jego podejścia do auta a może tego co w aucie robił (jeżeli na podsufitce zostaną zauważone dziury zrobione obcasami od damskich 'szpilek").
WĄTEK DOTYCZĄCY SPRZEDAŻY AUTA POZOSTAWMY GŁÓWNIE DLA SPRZEDAJĄCEGO ORAZ ZAINTERESOWANYCH KUPNEM.
Co innego kwestie które bezpośrednio lub pośrednio wiążą się ze stanem technicznym auta, bo na przykład czesto pojawiały się pytania typu "czy taki stopień zuzycia foteli czy plastików jest adekwatny do podanego przebiegu auta?". I pojawiały się odpowiedzi innych użytkowników jak sprawa przebiegu i stanu foteli ma się w ich autach - kupujący może sobie swoje wnioski wysnuć.
Jeżeli sprzedający próbuje wprowadzić w bląd zainteresowanego - reagujcie, jeżeli chce ukryć usterkę samochodu, o której wiecie - reagujcie. Jeżeli macie własną wersję dotyczącą oceny stanu technicznego - umieście ją TYLKO jeżeli widzieliście auto, jeździliście nim zupełnie przy okazji lub zupełnie celowo, ponieważ zostaliście poproszeni przez innego użytkownika forum.
NIE UTRUDNIAJMY PRÓBY SPRZEDAŻY OSOBOM Z FORUM. Czytając kilka niedawno umieszczanych ofert i komentarzy doszedłem do wniosku, że żeby sobie nie zaszkodzić lepiej nie wspominać o sprzedaży auta na forum, tylko wrzucić ogłoszenie na otomoto i mieć spokój. Do jakiegoś momentu było inaczej - warto było zaznaczyć na forum o sprzedaży auta, bo w większości przypadków ułatwiało to sprzedaż. Nie przez jakieś teksty pochwalne klubowiczów, a głównie przez to, że zainteresowany mógł sobie w mniejszym lub większym stopniu zweryfikować stan auta poprzez lekturę postów umieszczanych przez dotychczasowego uzytkownika auta na forum. Szczególnie w wątkach technicznych u użytkowników z dłuższym stażem można sobie wyszukać co i kiedy się zepsuło a nawet jak i u kogo usterkę usuwał. Często historia auta dzięki lekturze forum staje się dość łatwa do zweryfikowania. Jeżeli tak nie jest, bo ktoś prócz sprzedaży auta nie pisał nic na forum lub niewiele - ogłoszenie na forum wcale sprzedaży nie ułatwia i nie trzeba nawet specjalnie się odzywać, żeby sprzedający męczył się ze sprzedażą.
Nowy użytkownik forum szukający pojazdu dla siebie po kliknięciu wątku dotyczącego sprzedaży, w którym odbywa się dyskusja niewiele wnosząca do tematu lub wręcz schodząca na jakieś boczne tory, najzwyczajniej może się bezpodstawnie zniechęcić i nie wnikać nawet czy auto jest warte uwagi. Uwagi, docinki, odpowiedzi sprzedającego, któremu nieraz zaczyna pewnie odechciewać się odpowiadania na pytania osób, które i tak nie kupią jego auta, bo mają swoje a pytają... nie wiadomo po co - niejeden "nowy" zapewne stwierdzi, że coś tu nie tak jest, bo chyba gościa tu nie lubią, pewnie matacz, krętacz i ma opryszczkę.
Ci, którzy lubią wnikać i się czepiać mają pole do popisu w przypadku, kiedy kupujący podają link auta z ogłoszenia, do którego żaden uzytkownik forum się nie przyzna a i wtedy należy zachować rozsądek w komentowaniu, bo z opisu i zdjęć trudno szczegółowo opisać stan auta, chociaż oczywiście wprawne oko wieloletniego użytkownika Fata Multipla potrafi nieraz sporo zauważyć.
Wspomniany urwany kabelek od ABS to dobry przykład - ewidentnie techniczna kwestia, ktoś w wątku użytkownika baski PO OBEJRZENIU auta wspomniał o porysowanych elementach nadwozia, których nie było widać na forkach i o "niestykającej" wtycznce od poduszek (jak dobrze pamiętam) - też ok. Kwestię jednej czy dwóch czy pięciu rys bądź pęknięć plastików pozostawmy jednak bez komentarzy jeżeli sprzedający umieścił zdjęcia i je widać. Kupący ma oczy, więc niech ich używa. Chyba, że sam pyta na forum bo nie jest pewien czy dobrze mu się wydaje lub sprzedjący w opisie zaznacza idealny stan plastików a widać, że tak nie jest.
Należy najzwyczajniej zastanowić się zanim umieści się post na forum nie tylko w tym temacie, który teraz omawiamy. Wątek sprzedaży poazdu WalQ został skrócony drastycznie po to właśnie, by nastepnym razem bardziej się przed pisaniem zastanawiać a dlatego napisałem,że "drastycznie", bo nie wyszstkie wypowiedzi nadawały się do usunięcia, ale gdyby moderatorzy / admini mieli się zastanawiać które dokładnie zdania wycinać i czy wtedy nie zostałaby zachwiana jakaś ciągłość czy sens wypowiedzi - musielibyśmy chyba kogoś na etacie tu zatrudnić, by dbał o szczegóły. Uważam, że i tak rzadko jakiś temat leci tu do kosza. Nie dogodzi się wszystkim. Jak nieraz coś usuniemy to pojawiają się głosy, że "wolność słowa" i po co ktoś kasował a jak nie usuwamy, to znów, że burdel i każdy robi co mu się podoba a forum ma coraz niższą wartość merytoryczną.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Multiger
Posty: 202
Rejestracja: 4 sty 2015, 09:46
Multipla: JTD 105, 1999
Lokalizacja: Rodowity Łodzianin obecnie Piaseczno

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#17 Post autor: Multiger » 9 kwie 2015, 14:24

Od jakiegoś czasu coraz częściej głównie własnie w wątkach dotyczących sprzedaży auta dochodzi do dyskusji, które zniechęcają do czytania. Zamiast 5-10 konkretnych postów, sensownych zapytań i odpowiedzi - głównie ze strony zainteresowanych kupnem mamy "ostrzał" ze strony użytkowników forum i to najczęściej zupełnie nieuzasadniony.
Dlatego każdy sprzedający/ogłaszający się powinien zgłaszać do moderatorów prośbę o usunięcie niewłaściwych postów.

Co innego kwestie które bezpośrednio lub pośrednio wiążą się ze stanem technicznym auta
Bezwarunkowo posty tego typu powinny zostać.

Czytając kilka niedawno umieszczanych ofert i komentarzy doszedłem do wniosku, że żeby sobie nie zaszkodzić lepiej nie wspominać o sprzedaży auta na forum
Dlatego należy od razu zareagować i usunąć niewłaściwe wpisy. Nawet jeśli sprzedający nie informował o tym admina, moderatorów czy innych trzymających brzytwę.

Nowy użytkownik forum szukający pojazdu dla siebie po kliknięciu wątku dotyczącego sprzedaży, w którym odbywa się dyskusja niewiele wnosząca do tematu lub wręcz schodząca na jakieś boczne tory, najzwyczajniej może się bezpodstawnie zniechęcić i nie wnikać nawet czy auto jest warte uwagi.
Jaki pisałem wyżej - kasować niepotrzebne.

Należy najzwyczajniej zastanowić się zanim umieści się post.
Po w/w reakcjach władnych tego forum tak właśnie będzie.

ale gdyby moderatorzy / admini mieli się zastanawiać które dokładnie zdania wycinać i czy wtedy nie zostałaby zachwiana jakaś ciągłość czy sens wypowiedzi musielibyśmy chyba kogoś na etacie tu zatrudnić
Tak właśnie powinni postępować a jeśli chodzi o zachowanie samego sensu po wybiórczym kasowaniu postów, to też jest sposób. Co do zatrudniania ich na etacie, to nie przesadzajmy, to forum nie generuje nie wiadomo jak dużego ruchu, tyle ile postów średnio się tu pojawia, to naprawdę nic.

Uważam, że i tak rzadko jakiś temat leci tu do kosza. Nie dogodzi się wszystkim. Jak nieraz coś usuniemy to pojawiają się głosy, że "wolność słowa" i po co ktoś kasował a jak nie usuwamy, to znów, że burdel i każdy robi co mu się podoba a forum ma coraz niższą wartość merytoryczną.
Niestety, tak jak napisałeś nie każdemu jednocześnie się dogodzi. Jednak "wredna" praca moderatora powinna to okiełznać. Moderowałem kilka długich lat forum samochodowe, jedni mnie nienawidzili a drudzy nie zauważali ale taki to już los moderatora.
0 x

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#18 Post autor: malymaly » 9 kwie 2015, 20:25

Multiger całkiem poważnie pytałem czy chcesz zostać moderatorem tego działu? Tym bardziej, że masz doświadczenie.

Jak widzicie często można sobie coś wytłumaczyć. Darraz ma talent do składania logicznych sformułowań i chciało mu się wszystko wytłumaczyć. Mam nadzieje, że wszyscy go dobrze zrozumieli.
Docinkom mówimy NIE, poważnym argumentom najlepiej tych co widzieli auto mówimy TAK niezależnie od tego czy są pozytywne czy negatywne.
0 x

Awatar użytkownika
Multiger
Posty: 202
Rejestracja: 4 sty 2015, 09:46
Multipla: JTD 105, 1999
Lokalizacja: Rodowity Łodzianin obecnie Piaseczno

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#19 Post autor: Multiger » 10 kwie 2015, 03:52

Ja? Ja to jestem pierwszy szumiwoda na tym forum.
0 x

e-oley
Posty: 403
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:43
Multipla: mk2, JTD, 120KM, 2009
Lokalizacja: Skoki
x 7

Re: UWAGI do administratorów i moderatorów forum

#20 Post autor: e-oley » 10 kwie 2015, 07:06

Właśnie mnie martwi Multiger, że z Tobą w jednym worku wylądowałem :lol:

A Ty malymaly to wybacz ale po brudzie który jest ale go przecież nie było, to raczej nie zabierałbyś głosu.

To właśnie głównie przez Ciebie nie tylko ja mam negatywny stosunek do działu sprzedam. Zostaw swoje eposy na temat tego co pisać, a czego nie bo sam się do tego nie stosujesz.
Mają być fakty, a Tobie się oczywistym faktom wtedy zaprzeczać zachciało.

Nie twierdzę, że może miałeś złe intencje ale wykonanie jest takie, że szkoda gadać.

A moderatora to myślę, że nie musicie szukać. Bo po zmianie regulaminu oraz tamtej akcji to myślę, że się za szybko nie znajdzie chętny do pisania pod ogłoszeniami.
0 x
Była cudowna granatowa żaba z 2000 co miała 105KM

ODPOWIEDZ